CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Kurský oblouk VIIIc  (Hříbek — Ostrov — Adršpach)

beschreibung: Z údolní strany koutovou spárou pod obloukovitý převis, v něm spárou doprava a šikmou spárou doleva k 1. kruhu. Vpravo sokolíkem ke 2. kruhu. Vlevo spárou na pilířek. Vpravo komínem na balkon. Vpravo rozporem na pilíř. Z přepadu stavěním, vlevo stěnou na plošinku a vlevo po hraně na vrchol.
datum der erstbesteigung: 4.8.1982
autor: Stanislav Lukavský a Petr Mocek
charakteristik: schulterriss


turm: Hříbek, bezirk: Ostrov, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

29.5.2009 8:52:30 Jony Normal.
Dole v převise jde namontovat dobrá smyčka, která jistě dost po psychické stránce podpoří další postup. Materiál, jak vidno, usoluje. Aby se člověk dostal do dlouhé širočiny, musí si trochu zabouldrovat. Nahoře ze stavění se utíká spíše doleva na hranu z plošinky (byť průvodci je vpravo po hraně), není to jen má zkušenost.
20.2.2016 17:34:10 Alešák Schön.
Cesta, která začíná hned naproti turistické cestě (kdo nerad komentáře turistů, nechť nenastupuje o víkendové špičce). Spodní pasáž (ke 2. kruhu) zahrnuje delší nátah přes převis a silové sokolíky s usolujícíma nohama - vše s dostatečným jištěním. Od druhého bouldřík do široké spáry a v ní mi připadlo pár kroků výše nad kruhem ještě trochu nepříjemných. Popis (jak je uveden v průvodci) vrchní partie cesty spoustu lidí zmátl, ale mně to dalo smysl. Ze stavění se jde stěnou vlevo za hranu na plošinu a z ní vpravo hranou na vrchol (což znamená, že se dolézá hranou vlevo od stavění, ale zároveň není chyba v popisu v knize). Dolezová hrana nabízí ještě jemné lezení v trochu horším matroši, něco tenkýho tam ale zašťourat šlo. Pěkná velká cesta, která se moc často neleze (šli jsme nastřídačku s Mrázou, on ke druhému, já nahoru).

FOTOS

Kurský oblouk 20.2.2016 | 2939x
Alešák

ROUTE

Sehr schön Koks a kurvy Xa RP: Xb  () Hříbek Ostrov (Adršpach) 1 kommentar (10.10.2018)foto - 1x
Schön. Kurský oblouk VIIIc  (4.8.1982) Hříbek Ostrov (Adršpach) 2 kommentar (20.2.2016)foto - 1x
Normal. Otrava alkoholem VIIIa  (31.8.1996) Hříbek Ostrov (Adršpach) 2 kommentar (19.1.2014)foto - 3x
Schön. Žlábek VI  (9.5.1960) Hříbek Ostrov (Adršpach) 4 kommentar (9.5.2018)

MAP

TURMS

Baseballová hůl — Lupič — Mysliveček — Pablízek — Pirát — Podhříbek — Poloostrov — Racek — Silwer — Skunk — Společná — Trosečník — Vrak — Popocatépetl — Srpnová

FOTOS

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 2822x
Alešák

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 2823x
Alešák

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 3230x
Alešák

Koks a kurvy 25.5.2020 | 1421x
Jony


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.