CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Normal. Otrava alkoholem VIIIa  (Hříbek — Ostrov — Adršpach)

beschreibung: Vlevo od cesty Kurský oblouk spárou (kruh), komínem a traverz v komíně na JZ stranu věže na balkon. Cestou Kurský oblouk na plošinku a cestou Žlábek na vrchol.
datum der erstbesteigung: 31.8.1996
autor: Jörg Brutscher, A.Hoose, E.Ludwig
charakteristik:


turm: Hříbek, bezirk: Ostrov, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

8.3.2012 11:41:39 Iwoš Normal.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
19.1.2014 10:35:09 Alešák Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Tahle cesta je zajímavá hříčka přírody - hladká vyfrézovaná spára bez jediného chytu. Kruh je ve vhloubení, jehož horní část se kónicky zužuje, v jednu chvíli tam nedrží ani koleno, ani pata špica a ani pěst. A zrovna na potvoru je to lehce převislé. Odlézt 2m od kruhu mi připadlo fakt nepříjemné, výše už to trochu zlehkne, řekněme na VIIc, ale zase je to na zem. A jak se zaleze do komína, je vyhráno. K názvu cesty se váže i poměrně zajímavá historka. Jorg Brutscher to měl buď rozdělané, nebo jen vykoukané, nevím přesně, ale dohodlo se, že druhý den se to půjde dolézt. Prosby manželek, ať to chlapi večer před výstupem v hospodě moc nerozjíždí, se nepodařilo zcela naplnit, no prostě ráno byli všichni úplně na plech. Brutscher přelezl kruh a chtěl dát druhý, ale strasně ho ve spáře bolelo koleno a asi mu bylo i na zvracení, tak se kousnul a dal to bez něj (2.kruhu). Jeden ze spolulezců se cestou poblil úplně a celou dobu křičel, že chce zemřit. A třetí měl nahoře takovou opici, že omdlel a museli ho dát do stabilizované polohy. Proto cestu nedolezli až na vršek, ale pouze na předvrchol (z něhož se pokračuje přepadem cesty Kurský oblouk). Je tam i vrcholová knížka a slaňák. V 2013 jsem měl myslím 4. přelez, ale cesta je čistá, žádný bordel a pěkná. K tomu ovšem vypečená a lehce vykřičníková. Pro milovníky širočin povinnost. A výzva.

FOTOS

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 3230x
Alešák

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 2822x
Alešák

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 2823x
Alešák

ROUTE

Sehr schön Koks a kurvy Xa RP: Xb  () Hříbek Ostrov (Adršpach) 1 kommentar (10.10.2018)foto - 1x
Schön. Kurský oblouk VIIIc  (4.8.1982) Hříbek Ostrov (Adršpach) 2 kommentar (20.2.2016)foto - 1x
Normal. Otrava alkoholem VIIIa  (31.8.1996) Hříbek Ostrov (Adršpach) 2 kommentar (19.1.2014)foto - 3x
Schön. Žlábek VI  (9.5.1960) Hříbek Ostrov (Adršpach) 4 kommentar (9.5.2018)

MAP

TURMS

Baseballová hůl — Lupič — Mysliveček — Pablízek — Pirát — Podhříbek — Poloostrov — Racek — Silwer — Skunk — Společná — Trosečník — Vrak — Popocatépetl — Srpnová

FOTOS

Kurský oblouk 20.2.2016 | 2939x
Alešák

Koks a kurvy 25.5.2020 | 1421x
Jony


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.