CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Informationen über die Einfügung eines thematischen Berichtes findest du in den REGELN DES PORTALS.


Vlajky 2022

Vlajky 2022 Místním vrcholovým komisím a správcům skal dáváme na vědomí, že dvojice Sámo + Tatuš provedla kontrolu kovových českých vlajek na našich pískovcových věžích. Úkol se podařilo splnit ve vytyčeném limitu 24 hodin... Vlajky 2022.

Radnice aneb hra pokračuje

Radnice aneb hra pokračuje Ve čtvrtek 4. července 2019 jsme s Karlem pod Radnicí brzy. Ve 4:30 nastupujeme do Hladového koutu...
Radnice aneb hra pokračuje.
Pravidla mošťárny

Pravidla mošťárny Po přečtení „nové“ vyhlášky o podmínkách provozování lezecké činnosti v NPR-ATS zjistíte, že je prakticky totožná s minulou verzí. Všechny významné připomínky ČHS byly zamítnuty. Pravidla mošťárny.

Bylo nebylo na CHKO Broumovsko

Bylo nebylo na CHKO Broumovsko Dne 3. září odpoledne jsem si domluvil schůzku se zaměstnanci CHKO v Polici nad Metují. Za CHKO Broumovsko byli přítomni vedoucí Ing. Heinzelová a Ing. Němeček, ke mně se přidal Jony, což jsem velmi uvítal. Důvody návštěvy byly ve stručnosti tyto... Bylo nebylo na CHKO Broumovsko.
Červo

Červo Marošova poslední návštěva Ádru. Těšila jsem se, že si o ní přečtu na jejich oddílovém webu, tak jako jsem sledovala jeho lezení v desítkách článků předtím. Jak by mě mohlo napadnout, že o ní budu psát já? Červo.

Tatry, Gerlachovský štít, Drlík - Orolín (V+,A3) volně

Tatry, Gerlachovský štít, Drlík - Orolín (V+,A3) volně 11.2.2017 jsme s Karlem po 8pm vyrazili z Police směr Gerlach, zkusit vylízt dlouhou linii od Drlíka s Orolínem. Po jedné tlamě to se povedlo i volně. Tatry, Gerlachovský štít, Drlík - Orolín (V+,A3) volně.
Jak dnes (ne)dělat prvovýstup?

Jak dnes (ne)dělat prvovýstup? Při lezení na písku jsme hlavně využívali přírodní jištění. Když tato možnost nebyla, nebo docházelo lano, dávali jsme kruh, a to asi takto. Kruhy se tedy dávaly hlavně proto, aby byl zajištěn další postup, a vždycky jsme mysleli, že železa má být ve skalách co nejmíň, a to jen v nutných případech. Nové cesty by měly být dostatečně vzdáleny od stávajících cest... Jak dnes (ne)dělat prvovýstup?.

Trychtýř alias Memento mori na Piz Badile

Trychtýř alias Memento mori na Piz Badile Ve dnech 24. až 26. srpna 1981 se Josef Rybička, Jan Šimon a Ladislav Škalda odvážili něčeho, o čem nikdo před nimi – s výjimkou Jeana Fuchse a Raymonda Monneye v roce 1948 a skupiny Francouzů v čele s Mauricem Herzogem v roce 1949 – vážněji neuvažoval: přímo prostoupit zářezem, který odvádí vodu z velkého kuloáru (trychtýře) severovýchodní stěny, a dále pokračovat samotným trychtýřem... Trychtýř alias Memento mori na Piz Badile.
Moje poprvé: Týden v Chamonix

Moje poprvé: Týden v Chamonix Týdenní plán kempování pod Envers měl něco do sebe. Za týden, když byl čas na návrat, jsem zapomněla, jaká byla pod Envers cesta, i kolik hodin jsme to vlastně šli, kolik vážily naše krysy a kolik metrů převýšení jsme absolvovali.
Moje poprvé: Týden v Chamonix.

Pegas aneb všechny spáry nonstop

Pegas aneb všechny spáry nonstop Původně myšlenka Jirky absolvovat přípravku na Excalibura v Yosech na Pegasovi se sice před odletem do USA neuskutečnila, ale brouk v hlavě zůstal...
Pegas aneb všechny spáry nonstop.
Šťastných sedm v roce 2014

Šťastných sedm v roce 2014 Přesně před rokem, v prosinci, nastal čas na rekapitulaci roku 2014. Rekapitulace to byla stručná: Z lezeckého pohledu strašný. Asi nejhorší od té doby, co lezu.
Šťastných sedm v roce 2014.

Yosemite 2011

Yosemite 2011 Trochu adaptace po okolí a konečně přípravy na Excalibura, který nám Jirka přidělil. Jen počasí nestabilní. Plánem bylo pofixovat první 3 nebo 4 délky, vysprchovat se a odpíchnout se. Odpolední bouřky nám start ale protahovaly. Yosemite 2011.
Repete

Repete Cesta s názvem Repete si přímo říká o opakování. Bylo poněkud neplánované... a o to překvapivější. Repete.

Pískařský trojlístek

Pískařský trojlístek Taškařic kombinující lezení s cyklistikou je celá řada – Paradajs kros, Jarosláva, Chřibský hnědák a bůhví kolik toho ještě existuje. Před pár lety mě napadl takový bláznivý podnik, který jsem jen tak nechával uzrát a čekal na toho správného kumpána pro podobné chobotiny. Pískařský trojlístek.
Velryba

Velryba Na písku, zejména u tradičních cest, často nejde o klasifikaci, jako spíše o konkrétní cestu. Cítím velký rozdíl mezi "Vylezl jsem nějaké VIIIa" a "Vylezl jsem Torturu na Karlíka nebo Krvavou na Kata". Velryba.

Via del Fratello 2013

Via del Fratello 2013 Před patnácti lety, obchod Hudy v Brně. Pohorky po babičce odešly, potřebuju nové, na občasné zimní i letní hobby–výlety, a taky v Brně je v zimě vždycky šílená břečka a gumáky ještě nejsou v módě. Vybírám Hanwegy za pět tisíc. Via del Fratello 2013.
Ohlédnutí za loňskými písky

Ohlédnutí za loňskými písky Jaro bylo stejné jako 70. léta v Československu – stálo to s prominutím za hovno. Na konci března pokryla vršky pískovcových věží bílá čepice a nezbylo než čekat doma u kamen. Ti, co chodí do práce jak do Kolbenky si mohli oprávněně Ohlédnutí za loňskými písky.

Viva Pískomil

Viva Pískomil Je začátek dubna 2013, jedeme z jednoho z posledních letošních výjezdů na běžky do Krkonoš, stavujeme se u Iwoše ve Vrchlabí. V útulném zahradním domku hoří kamna, pes se k nám tulí a vzniká plán, že si s Iwošem každý z nás letos vyleze Pískomila. Viva Pískomil.
Wadi Rum 2013

Wadi Rum 2013 Ale, ale, nedělej překvapeného. Snad sis nemyslel, že po tom tříkrokovém bouldru dole máš tuhlé délku v kapse. Zavzpomínej, jak pečlivě jsi založil poslední smyčku, na kterou už skoro ani nevidíš. Znovu si přemítni v hlavě sled kroků - program, který jsi narychlo vymysel během toho, co ti neuvěřitelně natékaly bandasky. Wadi Rum 2013.

Vysoké Tatry v Adršpachu

Vysoké Tatry v Adršpachu I tento víkend (poslední červencový) se skupina lezců z OHEC Slavkov rozhoduje kam na skály. Sašik Adršpašnik, který nikdy nevylezl horu vyšší nadmořské výšky, než je hladina piva, je samozřejmě rozhodnut pro Ádr. Jeho parťák a zároveň bratr Ivoš, zvaný též horolezec Ivoš, jede také. Ale kam vyrazíme my? Vysoké Tatry v Adršpachu.
Pár poznámek k lezení v Annotu (Provence)

Pár poznámek k lezení v Annotu (Provence) Pár poznámek k lezení v Annotu (Provence) - Písek je pevnější než Ádr, ale na Sušky to nemá ani z dáli. Snad kromě bambuláčů se využije komplet smyčkový sortiment. Využily by se i bambule, ale dva velké frendy jsou v důsledku lehčí. Camalot No.6 není jen zbytečná zátěž. Pár poznámek k lezení v Annotu (Provence).

Atol – Srdcová záležitost

Atol – Srdcová záležitost Konečně chladné podzimní dny. Jen nebezpečí mlhy, která se často po čtvrté odpolední šíří Teplickým údolím. V pátečním odpoledni jsme tu sami. Pod Atolem stojíme poprvé. Linie Srdcové záležitosti je víc do kopce, než jsem si představoval. Atol – Srdcová záležitost.
Tatranské "HAZARDOVÁNÍ"

Tatranské "HAZARDOVÁNÍ" Nevěřícně jsem koukal, jak si Smolko nazouvá lezečky a začíná se potýkat s první délkou. Dávat jištění z volné pozice bylo někde dost naprd, lezečky ztuhly, ruce taky, zasněžená police, padání se jevilo jako nepohodlné. Tatranské "HAZARDOVÁNÍ".

Americké písky 2012

Americké písky 2012 Red-Rocks, Indian-Creek, Zion, Castle Valley, ... Fotoreport z lezení na amerických píscích v podání kamarádů Marianny s Martinem, které jsme poznali ve francouzském Annotu. Americké písky 2012.
Meteora 2010

Meteora 2010 Meteora je známá jako klasická oblast – objevena pískaři, pískařsky odjištěná, mágo má v průvodci zákaz. Až na ten objevitelský čin - opak je pravdou ...
Vrchol vás na první pohled upoutá – však jsme v knížce na Vorgipfelu našli i pár spolulezců z českých písků. Podle průvodce nejspíš zvolíte k výstupu dvouhvězdičkový Eiertanz jako i všichni výše zmiňovaní. Průvodce popisuje první délku jako klíčovou a lámavou. Opak je pravdou. Meteora 2010.

Skříň

Skříň Jak se ti písek zaryje pod kůži, už se ho nezbavíš ...
Popěvek legendární písně "Jenom jednou jede vlak, život - to je Adršpach" je pravdivý jen z půlky. Vlak totiž (přinejmenším do Ádru) jezdí častěji ...
Skříň by se dala snadno přirovnat k některým ženám; má úžasné tvary, umí nalákat, někteří o ní sní, nezkušené ovšem dokáže potrápit ... Skříň.
Nesthorn - V hřeben (D-, 3822 m.n.m.)

Nesthorn - V hřeben (D-, 3822 m.n.m.) Při překonávání okrajové trhliny se trochu zasekneme a ztratíme dost času, ale nakonec se vše zdaří a vyrážím hledat cestu skalní stěnou. Místy je krásná pevná žula, ale občas se člověk cítí jako v knihovně – chyty i stupy jsou vysunovací jako knížky a těžké pohorky sypou dolů jeden kámen za druhým. Nesthorn - V hřeben (D-, 3822 m.n.m.).

Voilà la France

Voilà la France Je tak trochu opředený tajemstvím. To je tam, co se boulderuje? Prý tam mají jenom vrtané cesty? Nejsou to nějaké kvaky a nafouklá bublina? Že prý se tam leze výhradně po vlastním a jsou tam i stometrové cesty. Tak to mě podrž, to je už úplná novinářská kachna. Voilà, není, to všechno může být Annot. Voilà la France.
Grampians 2011

Grampians 2011 "Hele, tak jeďte do Grampians, tam jsou super sportovky", radí David, který rád leze sportovky (a který nikdy nebyl v Grampians). Alešák celý rok padal do smyček, aby se nebál. Naky celý rok nenosila podpatky, aby se jí dobře lezly rajbáky. A tak zabalili bágly a jeli se na celé září na ty jejich skály podívat. Grampians 2011.

Až se léto zeptá

Až se léto zeptá Až se léto zeptá, co jsi dělal na jaře?, lze odpovědět: "Plácal jsem se na vápně", nebo: "Rozlezl jsem se na písku". Berte těchto pár řádků jako pouhý nástin, kam před sezonou zajet zalevno do tepla na pískovce. Až se léto zeptá.
Švýcarské Alpy ... aneb vzhůru za řídkým vzduchem

Švýcarské Alpy ... aneb vzhůru za řídkým vzduchem Poslední týden dlouhého letního volna nám švýcarští zákopčaníci dělají radost a umožňují uskutečnit myšlenku, jejíž semínko bylo zaseto snad již loni na Wiesbachhornu. Vydrápat se na nějaký velký kopec ve Švýcarsku, co bude stát za to. Švýcarské Alpy ... aneb vzhůru za řídkým vzduchem.

Čtyři pětky v Ádr-spárách

Čtyři pětky v Ádr-spárách Trýznivější způsob oslavy čtyř pětek bych si asi těžko vybral. Ale Leninovo nadšení pro lezení spár je nakažlivé, takže na prodloužený víkend Den-nezávislosti-Cyril-Metoděj-Hus 2009 svištíme do Ádru. Minule - v srpnu 2002 jsem měl z Cesty námořní pěchoty stigmata - to nešlo, teď to určitě bude lepší. Nebylo. Čtyři pětky v Ádr-spárách.
Val Masino - Val Porcellizzo

Val Masino - Val Porcellizzo Úterý 9.srpna, 5:00 ráno – po dlouhém plánování, shánění matroše, parťáků a balení konečně zvoní budík. Rychlá snídaně a už Nelku a mě ochotný táta odváží na vlak v Trutnově, kde na nás čeká Pitel. Zjišťujeme, že oproti němu se nám povedlo výborně zabalit ... Val Masino - Val Porcellizzo.

Ostrov - Bernd Arnold (OBA)

Ostrov - Bernd Arnold (OBA) Páteční déšť, který se přehnal Ostrovem nás nechal v sobotu ráno poležet v bivaku s očekáváním na první slunečné paprsky. Naštěstí na sebe nenechaly dlouho čekat a jediný, co nám mohlo pokazit náladu, byla procházka mokrým borůvčím. Než jsme došli ke Schůdné věži, která se stala naším prvním cílem, uschli jsme a slunko se začalo opírat do stěn. Ostrov - Bernd Arnold (OBA).
Ádr - školka k nezaplacení

Ádr - školka k nezaplacení Je tomu již pár let (možná pár a půl), když jsem se konečně dostal do skal poprvý s lanem jako náctiletý puberťák, pln očekávání. O půl osmé zvoní budík, po opici z tanečních jsem doběhl na vlak a už hurá Teplickým expresem směr Adršpach. Cestou klasická rozprava: "Tak co dneska polezem?" "Nevim... Něco najdem..." Ádr - školka k nezaplacení.

Ach ty baby, aneb důvěřuj ale prověřuj

Ach ty baby, aneb důvěřuj ale prověřuj Bylo to někdy v 90 tých letech min. století na Brnčálce v Tatrách. Je pozdní odpoledne a s Lojzíkem sedíme u pivka v jídelně. Máme vylezeno a tak se jen tak líně tetelíme. V tom zaslechneme zvenčí vzrušené hlasy a někdo oznamuje, že naproti v sev. stěně Kežmaráku spadla nějaká holka. Ach ty baby, aneb důvěřuj ale prověřuj.
Výstup na Weißseespitze (3518 m) - Nordwand – Ötztalské Alpy

Výstup na Weißseespitze (3518 m)  - Nordwand –  Ötztalské Alpy Je tma jak v pytli, svištíme klikatou silnicí do hor. Najednou je proti nám průjezd uzavřený třemi závorami a jedním zákazem vjezdu, naštěstí bez závory. Prostě se tam v noci nesmí?! Smůla, přehodnocujeme bleskem priority a svištíme dál zákaz nezákaz. Výstup na Weißseespitze (3518 m) - Nordwand – Ötztalské Alpy.

Zahradní slavnosti 2010

Zahradní slavnosti 2010 Při listování starými dodatky k malé šedivé bibli Ádru jsem se opět dostal k Saské hlavě, přesněji k cestě Zahradní slavnosti. Starý VIIb. Tato cesta se mi vryla do paměti svým dlouhým popisem na několik řádků. Údolní stěna Saské hlavy patří bezesporu k největším stěnám adršpašských skal. Zahradní slavnosti 2010.
Vzpomínka

Vzpomínka Jejda to už je hodin. Slaňujeme a utíkáme k hospodě Lesní zátiší u vstupu do skal, kde má každou chvíli začít bezva divadlo. Sasíci, Jony a kumpáni už čekají, na smluvený sraz pod Stožárovou věží přicházíme akorát včas. Ještě přebrodit ledový potok a jde se na věc. Vydatné stavění, kdo neviděl, nepochopí. Vzpomínka.

Labský ledoborec

Labský ledoborec Skokem se dostáváme do mrazivého rána, ve kterém klepu kosu u hostince Dvoračka a čekám, až mě pánové vyzvednou. Pak se zalesknou světla, ukopnou mě přimrzlého a hurá směr Špindl. O kose na parkovišti a nudném šlapání po tmě po cestě Buď fit, kde si ještě můžete přečíst, kolik jste spálili kalorií, opouštíme značenou turistickou cestu a mizíme v houští. Labský ledoborec.
Welcome to Jordan! Aneb v moři pískovcových hor

Welcome to Jordan! Aneb v moři pískovcových hor Po týdnu už jsme rozkoukaní a rozlezení, takže se pouštíme do tří velkých stěn, Jebel Rum, Nasrani Nord a nakonec Jebel Nasrani, kdo se v tom má vyznat. Utěšuju se tím, že to mám aspoň dobře spočítané ... Welcome to Jordan! Aneb v moři pískovcových hor.

48 hodin la Macocha

48 hodin la Macocha Je 16. prosince 15:30, mířím z práce na vlak do Brna, sraz s Petrem na trase. Všechno je jinak, letošní zimní lezení v Macoše je úředně posvěceno. Během půldne jsme posháněli chybějící matroš a sbalili. 48 hodin la Macocha.
Český pískomil - Příhrazy

Český pískomil - Příhrazy S Viktorem jsme znovuobjevili krásu Příhrazských skal; jsou tu slušně zajištěné cesty stejně jako klasické výstupy, stěnovky po dírkách, krásné spáry bez zbytečných chytů i morálové lámačky. Český pískomil - Příhrazy.

Život to je Adršpach

Život to je Adršpach Adršpach. Kdo by ho neznal. V nepřehledných roklích tu stojí po kupě skoro 2000 věží. Některé snadno dosažitelné, jiné jen pro několik vyvolených. Život to je Adršpach.
Návštěva Drábských světniček

Návštěva Drábských světniček Uprostřed léta, 7.srpna 2009, jsme se během stavby konceru Madony domluvili s Fidem, že pojedeme něco polízt a pozkoušet na Drábky. Návštěva Drábských světniček.

Výlet do komínu

Výlet do komínu Než jsem stačil zjistit, že stojím na špatné straně, stržen Tomem, kobrtnul jsem o lano vedoucí k Martinovi (možná ho i strhnul) a mířil, taktéž po hlavě, do komínu za Tomem. Výlet do komínu.
Sviňing 2010

Sviňing 2010 Vzhledem k letošní dlouhé zimě přinášíme návod na zpestření zimní přípravy. Je to celkem jednoduchý. Vybere se nějaký cíl na přelez v horách, čím vážnější tím lepší ... Sviňing 2010.

USA září/říjen 2009 - Utah, Rocky mountains, Eldorado

USA září/říjen 2009 - Utah, Rocky mountains, Eldorado Fotoseriál z výletu za Velkou louži do Utahu, Rocky mountains a Eldorada. USA září/říjen 2009 - Utah, Rocky mountains, Eldorado.
Horské stopy pískařů – Galerie Ganku – Studničkova cesta

Horské stopy pískařů – Galerie Ganku – Studničkova cesta Na prodloužený zářijový víkend byla dobrá předpověď, tak jsme s Leninem přemýšleli co spácháme. Nakonec padla volba na Tatry. Plán byl buď v plný polní přechod/přelez Ganku od severozápadu a nebo, že zkusíme něco na Galérku. Horské stopy pískařů – Galerie Ganku – Studničkova cesta.

Tennengebirge 2009

Tennengebirge 2009 Tak je to tu ... Pátek 14.srpna — v 15:00 je sraz u Martina a konečně začíná dlouho očekávaný lezecký výlet do Tennengebirge. S Jéžou přijíždíme na parkoviště u Renna jen o pět minut později, ale zatím tam čeká jen on. Tennengebirge 2009.
U Strip 2008 část 2. - Lezení ve Wyomingu (Vedawoo, Devils Tower)

U Strip 2008 část 2. - Lezení ve Wyomingu (Vedawoo, Devils Tower) Po rozkoukání se v Coloradu jsme vyrazili na sever do Wyomingu, že se mrkneme do vyhlášené spárařské oblasti Vedawoo, na Devils Tower a taky do Yellowstonskýho parku, když už jsme tam. U Strip 2008 část 2. - Lezení ve Wyomingu (Vedawoo, Devils Tower).

U Strip 2008 část 1. - Lezení v Coloradu (Eldorado, Boulder Kaňon, Estes Park)

U Strip 2008 část 1. - Lezení v Coloradu (Eldorado, Boulder Kaňon, Estes Park) V loňském létě jsem vyrazil na trip do Ameriky. Spolu s Davidem a Pavlou (dále „hipíci“) jsem se tam téměř dva měsíce potloukal, poznával kraj a lezení. Po příletu jsme se ubytovali u Karla na baráku (nedaleko Boulderu) a začali podnikat výpady do okolí. U Strip 2008 část 1. - Lezení v Coloradu (Eldorado, Boulder Kaňon, Estes Park).
Akce Bonbonek 2004

Akce Bonbonek 2004 Zadání úkolu znělo jasně – přetlouct Bonbonek. Nevelká věž ve Vstupním obvodu, hned na začátku široké cesty v kopečku, kde je kumulace turistů zajištěna. Problém Bonbonku tkví v tom, že na něj vedou jen dvě cesty – Bíbův sen od Volhejna, Mocka a Kožíka s Cikánem za VIIIc ... Akce Bonbonek 2004.

Grand Capucin 2003

Grand Capucin 2003 S Jonym se nám podařilo přifařit se do auta k Martinovi, a tak jsme se konečně dostali do Alp nedaleko Mont Blancu. Kluci jeli na Grand Combin, takže si kvůli nám museli kus zajet. Ale co by pro nás neudělali :-). Grand Capucin 2003.
Meteora květen 2002

Meteora květen 2002 V roce se u nás v oddíle objevila nabídka na čtrnáctidenní lezecký zájezd do Meteory, a tak jsme dali dohromady deset borců a dvě borkyně, čímž jsme získali čtvrtinu autobusu a možnost nastupovat v rodném městě tj. v Polici nad Metují. Meteora květen 2002.

Yosemite - květen 2008

Yosemite - květen 2008 Třetí den nebo čtvrtý? Těžko říct, po pár dnech se to sleje a jen datum na hodinkách nás občas udržel v kontaktu se světem dole. Zajímavý a skvělý pocit. Na vršek jsme se dostali 5. den v noci. Yosemite - květen 2008.NEUE KOMMENTARE

Cesta ke slunci | Dvojspára | Sociálka | Koutová spára | Markovinky | Přeskok | Přeskok | Ze soutěsky | Hupky dupky | Derniéra | Vpičilajf | Lentigo | Výlety do snů | Klouzavý žlab | Direttissima | Direttissima | Řecká | Řecká | Králičí | Beznarkózy | Travers | Beata Šla Do Světa | Jihozápadní stěna | Er v kroužku | Raport | Stará cesta | Pod slaněním | Stará cesta | Správné řešení | Správné řešení  ... kommentare

NEUE FOTOS

Rozporová 7.9.2022 | 417x
BÍĎA

Modrá spára 5.9.2022 | 614x
EMBER

Magické oko 17.8.2022 | 890x
miso

Na vážkách 12.8.2022 | 832x
miso

Jarní 11.7.2022 | 1316x
HanaOntpiskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.