CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Archiv novinek

11.12.2014

Oznámení o protestní petici proti záměru vybudování feráty v Adršpachu kolem Indiána

Informace o místech k podpisu: seznam (list je průběžně aktualizován)


10.12.2014

Průvodce na Zaječí rokli, Paměti

horolezecký průvodce na Zaječí rokli v Broumovských stěnách, Paměti od Jiřího Taxise Svobody Vychází nový horolezecký průvodce na Zaječí rokli v Broumovských stěnách. Další knižní novinkou jsou Paměti od Jiřího Taxise Svobody.


20.9.2014

Repete

Cesta s názvem Repete si přímo říká o opakování. Bylo poněkud neplánované... a o to překvapivější.


4.8.2014

Pískařský trojlístek

Pískařský trojlístek — za jeden den vylézt dominanty tří hlavních pískovcových oblastí — tedy Českosaského Švýcarska, Českého ráje a Polické pánve — a objet to celé na kole...


27.6.2014

Omezení některých nástrojů na webu

Tým piskari.cz se rozhodl omezit některé nástroje na webu. Jmenovitě: vyhledávání cest podle data vzniku bude možné pouze do roku 2009; u cest vzniklých po roce 2009 nebude zobrazováno datum prvovýstupu; vkládání nových věží či masívů, které nejsou v tištěných průvodcích, nebude umožněno. Důvodem jsou rozvíjející se pozoruhodné praktiky místní CHKO, pro které horolezci rovná se škodná — plán péče o CHKO Broumovsko (2013-2022), plán péče o Ádr.


22.4.2014

Historie lezení v Broumovských stěnách a na Ostaši

Zajímavé čtení z historie lezení v Broumovských stěnách a Ostaše, které sepsal Honza Meško.


22.4.2014

Historická vrcholová knížka z Větrné v Kovářově rokli

Knížka z Větrné v Kovářově rokli mapuje výstupy mezi lety 1935 až 1963.


19.4.2014

Vyhrazení horolezeckých oblastí — Adršpach, Teplice, Broumovky (Polické a Broumovské stěny)

Mapy najdeš v jednotlivých oblastech pod seznamem obvodů nebo na stránce Lokální omezení.


16.4.2014

Seznam cest dle knihy Pískaři

Zajímavá věc. Po pár návštěvách u Marka a Markétky na chalupě v Ádru se někteří z nás najednou ocitli s pastelkou v ruce před velkou papírovou plachtou a přistihli se, že si vybarvují políčka cest, které v Ádru a na jiných přilehlých i odlehlých píscích vylezli a které jsou na fotkách v knížce Bohumila Sýkory Pískaři.

V poslední době se pak z více stran ozvala poptávka po tom, seznam zveřejnit na netu — aby se líp odškrtávalo a tak vůbec. Pokud jste zaregistrovaní, můžete nyní ve svém profilu najít seznam cest a můžete si vést svůj přehled vylezených cest.


4.4.2014

Dočasné uzavírky (omezení) v Sasku 2014

Zeitweilige Kletterverbote 2014 Sächsische Schweiz6.3.2014

Via del Fratello 2013

Via del Fratello 2013 — expedice spřáteleného družstva Ústí—Police.


25.2.2014

Oznámení dočasných uzavírek v oblastech Labské údolí a Bělá

Oznámení o dočasných uzavírkách z důvodu hnízdění sokola stěhovavého a čápů černých v oblastech OVK Labské pískovce. Přílet sokolů proběhl letos o hodně dříve z důvodu mírné zimy.


20.2.2014

SBB — Kongressanmeldung 2014

Sachsischer Bergsteigerbund SBB - foto: Iven V Dráždanech se 8.3. uskuteční kongres ohledně budoucnosti lezení v Sasku. Tři diskuzní bloky se budou věnovat tradičnímu versus sportovnímu přístupu k pískovcovému lezení, hodnotě a možnostem propagace lezení v Sasku a lezení na masivy. Na kongres je třeba se předem přihlásit. Další informace na www.bergsteigerbund.de.17.2.2014

Ohlédnutí za loňskými písky

Ohlédnutí za loňskými písky — Alešákovo ohlédnutí za sezónou 2013.


11.2.2014

Oznámení lezcům a prvovýstupcům v Labském údolí / Benachrichtigung für die Kletterer und Erstbegeher im Elbtal

Upozorňujeme lezeckou veřejnost na pravidelné uzavírky od 1. 1. do 30. 6. v některých sektorech na pravém břehu Labského údolí. Jde o oblast Suché Kamenice (přibližně Rohová věž – Cestář Kabourek) a o Růžový hřeben (přibližně Mlýnský pytel – Golem). Přesné vyznačení sektorů viz přiložené mapky – zelená barva značí celoroční povolení, oranžová uzavírku. Uzavírky jsou v podmínkách NPR, důvodem je mj. hnízdění sokola stěhovavého a čápa černého. Prosíme lezce, aby dočasné uzavírky dodržovali!
OVK Labské pískovce, Jan Pleticha

Bitte beachten Sie, die regelmäßigen Schließungen von 1. 1. bis 30. 6. jedes Jahr im einigen Sektoren im Elbtal auf dem rechten Ufer. Es handelt sich um Dürrkamnitzgrund (etwa zwischen Eckturm und Cestář Kabourek) und Rosenkamm (etwa zwischen Mlýnský pytel - Golem). Für die klare Begrenzung der Sektoren siehe beiliegende Karte - grün zeigt die ganzjährige Genehmigung, orange die Sperrung. Die Schließung ist unter den Bedingungen der NPR, der Grund ist unter anderem, nisten der Wanderfalken und Schwarzstorch. Bitte Kletterer, um die temporären Schließungen zu respektieren!
OVK Labské pískovce, Jan Pleticha


4.2.2014

Viva Pískomil

Viva Pískomil — Pískomil opět zavítal do Ádru a Pavlína byla u toho.


24.1.2014

Wadi Rum 2013

Wadi Rum 2013 — další článek od Alešáka z dezertních pískovců Jordánu.


6.12.2013

Broumovsko na historických zobrazeních1.12.2013

Změna webu

Ahoj, v těchto dnech bude docházet k upgradu webu, databáze. Některé funkcionality budou dočasně pozastaveny (např. přidávání fotek, cest, komentářů, přihlašování).
Dík za pochopení, tým piskari.cz


30.11.2013

Propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych

Propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych Hlavním cílem webových stránek www.piskari.cz je šíření tradičních hodnot pískovcového lezení, které kladou důraz na etické chování člověka k přírodě.

V roce 2013 uspělo občanské sdružení Pískaři s projektem „Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“, který byl doporučen ke spolufinancování z prostředků ERDF a bude zrealizován do konce roku 2013.

Více se dočtete na Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych.


11.11.2013

Rozhovor s Petrem Špekem Slaninou


10.11.2013

Výpravná fotografická publikace od Oldřicha Jenky - Broumovské a Polické stěny

OLDŘICH JENKA - STĚNY
Na světě je nová výpravná fotografická publikace od Oldřicha Jenky - BROUMOVSKÉ A POLICKÉ STĚNY. Více o knize na stránkách NAKLADATELSTVÍ JUKO.
20.5.2013

Bohatýrské časy

Bohatýrské časy - titulní stránka Ahoj všem, kteří rádi čtete, ale i těm „druhým“, kteří snad pro tentokrát udělají výjimku a sáhnou po nové knize humoristicky laděných povídek z horolezeckého prostředí. Knihu, která zanedlouho vyjde napsali Miloslava a Pavel Svěcení a nese titul Bohatýrské časy. Veškeré ilustrace v knize jsou dílem MUDr. Ludvíka Neorala, který ilustroval i její obálku.

Svými historkami přispěla do knihy i celá řada spoluautorů jako například Leopold Páleníček, Milan Rusý, Jiří Šrůtek a další.

Jednotlivé povídky však nejsou dílem fantazie. Jsou to příběhy, které se skutečně udály na zdejších pískovcích Adršpašsko-Teplických skal a Ostaše a s jistou dávkou humoristické nadsázky o tom vypovídají. Některé sahají zpět až do šedesátých let minulého století, a zatímco pro pamětníky jsou zdrojem živých vzpomínek, pro mladou generaci lezců představují zajímavou část novodobé historie, ve které se prolíná mnoho horolezců, z nichž někteří stále plní stránky horolezeckých průvodců.

V povídkách se leze i padá, ale není tam nouze ani o nejrůznější vylomeniny prováděné takříkajíc „okolo“ včetně dnes již tradičních akcí, jako například Ádrkros, šachový turnaj nebo zimní výstup na Milence.

Knihu Bohatýrské časy bude možno zakoupit v Trutnově v prodejně HUDY sportu, v Adršpachu U Peňáka, v penzionu U Karabiny, nejspíš i v hospodě U Tošováka a v Praze v shopu lezec.cz, kde ji bude možno i objednat k zaslání poštou. Můžete si ji zakoupit také přímo u autorů na křtu knihy, který proběhne v Adršpachu 25.5.2013 od 14 hod. v penzionu U Karabiny, kam jste všichni srdečně zváni. Penzion U Karabiny nabízí pro „přespolní“ i příjemnou možnost ubytování jak pro lezce, tak i pro rodiny s dětmi, v případě zájmu volejte na telefonní číslo 603 368 346.

Ahoj a horám zdar, Miloslava a Pavel Svěcený.


20.4.2012

Brigáda v Adršpašských skalách na jaře 2012

Brigáda v Adršpašských skalách Brigáda v Adršpašských skalách proběhne 21.dubna, sraz 8:30 u infocentra (vstup u jezírka), pro pracanty bude odměna v podobě průkazek na volný vstup do skal. Každá pomocná ruka se hodí!


15.4.2012

Přehled sportovních akcí (běhů) — 2012

Lyžařský oddíl TJ SPARTAK Police n. Metují Trochu toho protažení neuškodí, pravda? TJ SPARTAK Police nad Metují, o.s. - lyžařský oddíl - přehled sportovních akcí - běhů.


15.4.2012

Oznámení zahájení hnízdění sokola stěhovavého v lokalitě Chrámové stěny v NPR Adršpašsko-teplické skály

Omezení přístupu veřejnosti do prostoru hnízdiště sokola stěhovavého na Chrámových stěnách v NPR Adršpašsko-teplické skály Správa CHKO Broumovsko sděluje že, hnízdění sokolů začalo dne 14.3.2012. Podrobnosti v přílohách:


20.3.2012

Medzinarodny festival tradicneho lezenia v Annotu


24.10.2011

Fesťák 2011 ...

Ležím doma na pohovce. Odřené koleno a loket pobolívají, o naražené ruce ani nemluvě. Navíc mě bolí hlava a v krku. Není mi moc do řeči. Takhle se nevrací domů někdo, kdo odjel za odpočinkem. Byť aktivním. Vlastně to není tak zlý. Hlava a krk jsou pouze následkem dehydratace kombinované s festivalovou nevyspalostí. Ruka je jen lehce naražená a odřeniny se za pár dní zahojí.

Zavírám oči.

Myslím na to, co udělat příště lépe. Nemohu si pomoci, ale v té jedinečné pískovcové směsi strachu a odhodlání u mě nepatrně častěji zvítězí to druhé. Bohužel to ale neznamená, že bych se za všechny ty roky lezení zrovna na písku nějak výrazně zlepšil.

Více v Montaně 5/2011, www.montana.cz.


23.5.2011

O krále Ostaše 2011


11.4.2011

Brigáda v Ádru organizovaná oddílem HO Excentric Trutnov a správcem skal

V sobotu 16.4.2011 se v Ádru koná brigáda organizovaná oddílem HO Excentric Trutnov a správcem skal. Je potřeba odnosit prý hromady a hromady (tedy každé ruce se hodí) různého materiálu, případně se budou opravovat nějaké přístupové cesty ke skalám. Sraz je nejpozději v 8:45 u vstupu do skal u jezírka. Vice v dokumentu.


26.3.2011

Směr Labák, Českosaské Švýcarsko

Byla zprovozněna stránka "SMĚR LABÁK, ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO" (viz levé menu), kde najdeš stěžejní aktuality a informace týkající se pískovcového lezení v Labském údolí, Českosaském Švýcarsku.


26.3.2011

Oznámení správců Pravého břehu a Levého břehu Labského údolí pro prvovýstupce

Oznámení správců Pravého břehu a Levého břehu Labského údolí pro prvovýstupce - viz dokument.


23.3.2011

Dočasné omezení lezení 2011 z důvodu hnizdění dravců

Dočasné omezení lezení 2011 z důvodu hnizdění dravců - viz dokument.


22.6.2010

O krále Ostaše - memoriál kamarádů

O krále Ostaše - memoriál kamarádů Podrobnosti lezeckého závodu O krále Ostaše 2010 jsou zveřejněny na webu HKO Police nad Metují.


22.6.2010

Adršpašský hnusák

Na stránku TOPLISTU Adršpašského hnusáka byl přidán odkaz pro stáhnutí seznamu cest v PDF.


28.4.2010

Hnízdění sokola stěhovavého v lokalitě Chrámové stěny v NPR Adršpašsko-teplické skály

Sdělení o ukončeném hnízdění sokola stěhovavého (Falco peregrinus) v lokalitě Chrámové stěny v NPR Adršpašsko-teplické skály - více na CHKO Broumovsko.


22.4.2010

Ádr a Adršpašský hnusák

Adršpašský hnusák. Lezete rádi na písku a nevyhýbáte se dobrodružným výstupům s nádechem "dobývání" méně lezených cest a věží? Více na stránce "Adršpašský hnusák".


22.4.2010

V Adršpachu koná brigáda

24. 4. 2010 od 9.00 se v Adršpachu koná brigáda! Sraz tradičně u Info-centra v Ádru. Na plánu nejsou žádné velké akce, takže se bude provádět sběr odpadků, drobné opravy přístupových pěšin, odstraňování vývratů a polomů.


24.2.2010

Návrh opatření obecné povahy k zákazu přístupu veřejnosti v i. zóně CHKO

Správa CHKO Broumovsko - Návrh opatření obecné povahy k zákazu přístupu veřejnosti v i. zóně CHKO.POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Smrt starých srnců | Exodus | Riccardův orel | Rouskova | Pro srandu králíkům | Remis | Šach mat | Ručičkonožičky | Požehnání ambasády | Vaja Kundios | Motýlí hra | Jarní pudy | Černobyl | Dobří holubi | Školení | Tréninková spára | Pechrova | Vytesaná | Vzpomínka na Květu | Cesta do pekel | Čardáš | Přeskok | Náhorní | Bratranecká | Přechodová | Zámecká | Vzpomínka na Miloše Ulvra | Náhorní komín | Ze soutězky | Aramisova stěna  ... další komentáře

POSLEDNÍ FOTKY

Riccardův orel 16.5.2022 | 313x
BÍĎA

Cesta Tomáše Bati 10.5.2022 | 439x
Pavlík

Sokolí spára 4.5.2022 | 518x
BÍĎA

Severní hrana 4.4.2022 | 845x
Bezvliv

Přechodová 31.1.2022 | 1146x
Špásikpiskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.