CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Žlábková VIIIa  (Hladká — Panoptikum — Adršpach)

beschreibung: Z náhorní strany komínem na plató. Vpravo spárou (stavěním) na pilíř a sestup spárou tři metry na údolní stranu věže. Traverz stěnou doprava k 1. kruhu, stavěním ze sedačky a vpravo žlábkem ke 2 kruhu. Žlábkem a stěnou (3. kruh) na vrchol.
datum der erstbesteigung: 5.9.1962
autor: Manfred Meissner, D. Schöne
charakteristik: reibungskletterei


turm: Hladká, bezirk: Panoptikum, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

20.5.2009 17:38:05 lezecc Normal.
Žlábková je jedna z cest která dokazuje um a vůli starých německých lezců.A pokud nebyl dodělán nový projekt který se tam před nějakým časem rýsoval, půjde i o jedinou cestu na jednu z velkých Panoptických věží.V rajbasovích žlábcích které nemají daleko k názvu věže, se člověk pěkně zapotí, obvzlášt při odlezu od prvního kruhu.V tu chvíli zbývá jen závidět turistům kteří při pohledu vzhůru zažijí krásnou podívanou.
21.5.2009 6:15:54 Jony Normal.
Když jsme to lezli, tak jsem to neměl moc z dálky tenkrát okouknutý a tak jsem mylně usoudil, že 3 kruhy ve stěně, to asi bude dost dlouhá stěna, tak jsem kotníkový lezečky nechal v báglu ... tak dlouhou spáru jsem věru nečekal :) Cvaknutí druhého kruhu považuju za trochu psychicky obtížné. Člověk se nepřestává divit, čeho již tenkrát byli schopni.
3.8.2014 22:06:15 Straces Schön.
Ke kruhu to je celkem zajímavá expedice a od prvního kruhu to stojí za to.
18.8.2016 10:52:54 Pavlína Schön.
Pro mě velký týmový výstup, proto delší komentář. Expedici jsme pojali horsky, měli jsme rekordní čtyři štandy. Naivně jsme se domnívali, že širočinové obtíže budou koncentrované v místě stavění na začátku širočiny a překvapila nás sekvence tři převislých bříšek výš ve spáře. Nástup šel zajistit, ale dolézáte nejištěně a pořád se zajímavými pohyby. Na pilíři je dodaný kruh, ze kterého lze dobrat (nečekala jsem ho, takže jsem se nejdřív na jištění zaklínila do spáry). Obtížnost cesty je samozřejmě až za stěnové lezení ve žlábku, proto je dobré k němu nedolézt zcela vyčerpaní. Zde je krux odlepit se od kruhu – morálové, padá se na polici. Žlábek nabízí z pohledu druholezkyně krásné rajbasové lezení, ale na prvním vyžaduje schopnost dobře se zorientovat v moři vlnek. Čest autorům. Na vršku jsme málem zamáčkli slzu a skvěle si početli ve vrcholovce.
3.10.2016 15:34:06 Špicál Sehr schön
Tahle cesta je reklama na Ádr! Kdo neumí šmrdlat se nedostane ani na pilíř, přitom zkušený borci tam dolezou sólo. Jedinný lehký místo spárou je následnej sešup dolu. Žlábek a rajbák bomba klepačka. Magnusek to přelezl bez stavění, nevíme jestli se to už lezlo dřív - řikal tak VIIIb. Mě to přišlo těžký i se stánim na kruhu a s lanem zhora ;-)

FOTOS

Žlábková 20.5.2009 | 2898x
lezecc

ROUTE

Schön. Žlábková VIIIa  (5.9.1962) Hladká Panoptikum (Adršpach) 5 kommentar (3.10.2016)foto - 1x

MAP

TURMS

Falus — Medusy — Midži — Nedělní — Saská věž — Skřítek — Tajtrdlík — Věž Jardy Krecbacha — Volavka — Vzkříšení — Žralok — Albatros — Kormorán

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.