CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann). Údolní V  (Pazourek — Vstupní obvod — Adršpach)

beschreibung: Z údolní strany vlevo žlabem a komínem do sedla. Sestup spárou doprava k hodinám. Spárou a vpravo stěnou (kruh) na vrchol.
datum der erstbesteigung: 24.8.1969
autor: Karel Živný, J. Živný
charakteristik: wand | reibungskletterei | handriss | kamin


turm: Pazourek, bezirk: Vstupní obvod, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

22.12.2012 14:29:29 lezecc Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.
Docela by mě zajímalo jestli má s touhle cestou někdo nějakou zkušenost? Já si říkal že jdu vylízt jen V, ale tahle se mi obvzlášt vryla do paměti. (Tedy pokud jsem se někde neztratil?) Nález žlabem byl už pohledu kekel, písek a zahrada...ale to mě nemohlo odradit....i když člověk v tom nehostiném terénu nabral celkem výšku a vracet se tím zpátky se nechtělo. Tak přišel nařadu komín....nevím jestli bylo něco špatně ale stál jsem pod osolenou převislou širočinou a plesnivou smyčkou u nohy. Vzhuru jsem odmítnul tak jsem se stylem výdech a posun o 1cm protáhnul spodní rozšířenou částí širočiny.(nikdo z ostatních spolulezců nepochopil jak) Po té až ke kruhu to slíbený "pětkový" lezení. Od kruhu jehož oblez by si klidně zasloužil VIIIa klasifikaci zbývá už jen pár metrů k vrcholu.
1.5.2018 17:26:34 Martin Normal.
Tak jsem zkušenost získal - tedy jen poloviční. Nástupovým slizem jsem udělal pár metrů nahoru a hned zase dolů, druhý pokus jsem nezkoušel. Ale říkal jsem, že by byla nejpíš škoda přijít o vrcholovou stěnku - tudíž jsme zahájili expedici Náhorní cestou do sedla (což mimochodem není taky žádná hitparáda), následoval sestup k hodinám a mělo přijít to hezké pětkové lezení na rozlez. Pominu-li, že to občas trošku duní a solí, tak je to i pěkné. Ke kruhu lehce, od něj velice těžce (ve vrcholovce klasa upravena sice na VI, ale i to asi málo). Jednou a dost :-).

FOTOS

ROUTE

Normal. Náhorní II  (27.6.1969) Pazourek Vstupní obvod (Adršpach) 1 kommentar (17.4.2010)
Normal. Přeskok VI übersprung: 2 (11.6.1982) Pazourek Vstupní obvod (Adršpach) 0 kommentar ()
Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann). Údolní V  (24.8.1969) Pazourek Vstupní obvod (Adršpach) 2 kommentar (1.5.2018)

MAP

TURMS

Nudistka — Old Shaterhand — Ptákojeb lesní — Rybana — Sam Hawkins — Stoprocentní věž — Vinnetou

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.