CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Údolní VIIIa  (Žezlo — Na výsluní — Teplice)

beschreibung: Za potokem naproti Skalní koruně spárou v řevisu na terasu, sokolíkem a vpr. na balkon k 1.Q, vpr. stěnou (2.Q) a žlabem (2Q) na předvrchol, spárou a stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 0.0.1964
autor: K. Hauschke
charakteristik: reibungskletterei | handriss | schulterriss | hangel


turm: Žezlo, bezirk: Na výsluní, gebiet: Teplice
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

31.8.2009 15:04:15 berny Schön.
Pěkná, málo lezená, technická cesta. Nejtěžší je nastoupit přes převislou spáru. Odlez ke třetímu kruhu je hodně dlouhý, ale případná chyba v místě, kde žlábek přechází ve spáru by ještě vyšel nad zem.
3.10.2011 14:03:10 pavel_u@centrum.cz Schön.
Cesta je to pěkná, k předchozímu komentáři bych jen dodal, že případný pád z pod třetího kruhu je asi nad zem, ale jistě přes rajbákovou polici pod druhým. A čtvrtý kruh se malým lidem špatně cvaká. Pavel Urbánek
12.10.2015 10:33:58 cervo Sehr schön
krásne veľká línia podľa mňa bezpečná a dobre doistitelná. svižný nástup previslou žabovicou a luxusný sokolík s tutovým istením. zvyšok už po kruhoch, najskôr stienka, potom typicky Kokšova hravá širočinka. V sprievodcovi sa píše niečo o stavění pri 4.Q ale ide to úplne v pohode (VIIIa) zopár rajbuňkových krokov... vo vrcholovke je názov Kokšův sen
25.9.2019 14:15:11 Špajda Schön.
O Kokšově snu jsme už nějakou dobu snili a vyplatilo se počkat na tu správnou konstelaci. Krásná dlouhá linie, kde se celou dobu leze. Za VIII bude i samotný výlez na vrchol, který je společný s Vítkovickou cestou udávané obtížnosti V. Při pohledu zdola může kromě nástupové spáry trochu strašit i převislý sokolík, ten je ale paradoxně asi nejlehčí částí cesty. "Kokšova hravá širočinka" je ve skutečnosti takový nejištěný širočinožlábek, takže dovnitř to nejde a venkem se nechce. Nebýt něj, svítily by určitě dvě hvězdy. Takhle dávám jednu a ještě pěkně staženou :-)
25.9.2019 22:07:22 Pavlík Sehr schön
Dole chlapskej previs. Od druhého kruhu chlapskej odlez ke tretimu a pak chlapský cvakání čtvrtého kruhu. (Tam to vypadá, že byl kruh původně o pul metrů níže) A pak ješte ta stěnka na vrchol. Ve vrcholovce psáno za VIIa. Podle mě takový těžší VIIb (asi o dva stupně)

FOTOS

Údolní 12.10.2015 | 1964x
cervo

ROUTE

Schön. Korunovace IXb  (2.8.1988) Žezlo Na výsluní (Teplice) 1 kommentar (7.9.2015)
Sehr schön Královské zálety VIIIc  (29.8.1981) Žezlo Na výsluní (Teplice) 2 kommentar (28.5.2014)foto - 1x
Schön. Nad pohádkovou loukou VIIIc  (3.9.1980) Žezlo Na výsluní (Teplice) 3 kommentar (16.10.2009)
Schön. Údolní VIIIa  (0.0.1964) Žezlo Na výsluní (Teplice) 5 kommentar (25.9.2019)foto - 1x
Normal. Údolní VIIIa  (15.8.1964) Žezlo Na výsluní (Teplice) 0 kommentar ()
Normal. Vítkovická V  (23.6.1962) Žezlo Na výsluní (Teplice) 0 kommentar ()


piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.