CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Sehr schön Stará cesta VIIc  (Ryba — Panoptikum — Adršpach)

beschreibung: Od JZ sokolíkem přes převis, spárou na balkon a stěnou doprava (dodaný kruh) na vrchol.
datum der erstbesteigung: 29.6.1961
autor: Herbert Richter a Fritz Fölgen, F. Küttner
charakteristik: reibungskletterei | hangel


turm: Ryba, bezirk: Panoptikum, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

17.7.2009 13:17:19 Alešák Sehr schön
VIIc pěkně jak má být - sokol, spára, stěnka, rajbas. Těžký je nástup do sokola (dobrý odskok) a pak pár metrů pod a nad kruhem. Výborné smyčky, krásná cesta. Jo a z vrcholu je vidět, jak choděj turistky na záchod za křoví:-)
20.7.2009 12:14:09 Hans Sehr schön
Spodek bývá vlhký. Nad kruhem super rajbasový letiště. Obtížnost sedí.
17.1.2017 9:55:38 Pavlína Sehr schön
Starou cestu na Rybu jsem měla nějakou dobu „na seznamu“, ale nevěděla jsem, kde přesně je, a tak ji stále odsouvala. Jaké bylo překvapení, když jsme po krkolomném obcházení věže (no jo, ostuda) zjistili, že jsme ji měli přímo před očima už z turistického chodníku. Odspodu se nezdá nijak výjimečná, lezení ale výjimečné je. Skvěle jsme se prostřídali, já dostala úvodní spáru a souhlasím, že nejtěžší je silovější nástup, případně ještě kousek v širočině. Odlez z plata rajbasem ke kruhu mi přišel docela odvážný, i když ne výrazně těžký; Asu ho zvládnul jako nic. Turisti nám to taky zpestřili, když Jirkovi po dolezu zatleskali. Při lezení je fajn si připomenout, že (jediný) kruh je dodaný. Byli to borci.
13.7.2017 12:24:11 Straces
Jak to sakra nastupuje, tema solivyma vecma pri hrane?
14.7.2017 21:53:43 Alešák
Cestu jsem lezl již dávno, ale pamatuju si, že to nastupovalo takovým převislým žebrem/sokolíkem, kde snad držely nějaké větší žáby.

FOTOS

ROUTE

Sehr schön Stará cesta VIIc  (29.6.1961) Ryba Panoptikum (Adršpach) 5 kommentar (14.7.2017)
Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann). Stará cesta - Vodní varianta VIIc  (20.6.1970) Ryba Panoptikum (Adršpach) 2 kommentar (16.9.2013)
Schön. Šupinky pro štěstí IXa  (16.7.1986) Ryba Panoptikum (Adršpach) 2 kommentar (5.12.2011)foto - 2x

MAP

TURMS

Goro — Krtek — Pulec — Rak — Revírník — Rybář — Skříň — Sojčí kámen — Alkron — Čertův most — Faraon — Huňáč — Kazišuk — Koloťuk — Mléčný zoubek — Moby Dick — Trautenberk — Zrzek — Zub

FOTOS

Šupinky pro štěstí 16.1.2013 | 2090x
Alešák

Šupinky pro štěstí 5.12.2011 | 2166x
lezecc


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.