CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann). Spirálová VIIa  (Eurydika — Jezerka — Adršpach)

beschreibung: Od JZ komínem do jeho rozšíření (stavěním) k 1. kruhu. Traverz v římse doleva ke 2. kruhu a stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 15.8.1965
autor: Ilja Špitálský a Milan Rusý
charakteristik: wand | kamin


turm: Eurydika, bezirk: Jezerka, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

31.5.2009 16:30:10 Hans Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Obtížnost dle mě je někde výš. Je to starý VIIa! Ačkoliv si myslím, že nejsem žádnej prcek a když je třeba, že umím roztáhnout nohy :), tak to stavění k 1.kruhu jsem nedal čistě. Následovala tedy stavěcí epizoda. Jištění kolem šutru ležícího v polici a Sejfy na mých zádech sklouzával a kruh ne a ne dosáhnout. No nakonec vše dobře dopadlo. V traverzu pak jde nějaká slabší smyce. Naštěstí jsem ten druhej kruh viděl zdola, takže jsem tušil, kde je. Protože z lezecký pozice není vůbec vidět a pokud si dobře vzpomínám, tak jsem k němu dělal zved, kde jsem si rval nohu k ruce....kruh jsem nakonec za hranou nahmatal a byl jsem za něj celkem rád. Každopádně tahle cesta nabízí zážitek hlavně po psychické stránce a přelezu moc nemá.
31.5.2009 18:17:52 Čaj Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
No já jsem si pro jistotu vzal na 1.Q metrové bidélko a teda horko těžko se z rozporu povedlo cvaknout. Bohužel jsem v římse nezakládal a 2.kruh odspodu neviděl- dost jsem se na konci římsy divil kde je. Inu Iljův logicky natlouklý kruh :-)) No i ve vrcholovce měl Ilja napsané "Od 1.Q římsou (smyčka) a těžce k 2.Q."
4.8.2014 9:59:00 Jony Normal.
V originální knížce se o stavění u 2. kruhu autoři nezmiňují.

FOTOS

ROUTE

Normal. Fajnerys VIIIb  (24.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 0 kommentar ()
Schön. Přes nos VIIIb (IXa)  (29.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 1 kommentar (20.8.2009)
Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann). Spirálová VIIa  (15.8.1965) Eurydika Jezerka (Adršpach) 3 kommentar (4.8.2014)

MAP

TURMS

Bendžo — Hádes — Hermes — Kerberos — Medvědí stěna — Midas — Orfeus — Pygmalion

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.