CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Modrá spára VIIIa (VIIIc)  (Goliáš — Město — Adršpach)

beschreibung: Od SV (vydatným stavěním) komínem přes převis do spáry (dodaný 1. kruh) nad převisem. Spárou (dodaný 2. kruh) až do jeskyňky. Traverz stěnou doleva na plošinu a cestou Přeskokem na vrchol.
datum der erstbesteigung: 22.7.1975
autor: Ladislav Šolc a Milan Rusý, F. Jenka
charakteristik:


turm: Goliáš, bezirk: Město, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

8.1.2019 17:48:36 Alešák Schön.
Oba dva kruhy byly údajně dodány Rudolfem Eisenreichem, který se domníval, že dělá prvovýstup. Obtíže cesty jsou koncentrovány do přelezu prvního kruhu (z úzkého komínku přes strop do širočiny), už na jeho cvaknutí se musí nepříjemně povylézt ven. Zbytek cesty je dlouhé VIIc-VIIIa širočinového charakteru s občasnou smyčkou. Celkový dojem: namáhavá, dlouhá, místy dost solivá, zřídka lezená širočinová linie, 2. kruh byla, tuším, nějaká stará rezatina, ale ten, kdo do cesty nastoupí, si tam tu svoji hvězdičku určitě někde najde.
14.11.2019 18:43:56 Příba
Širočinová perla od Ládi Šolce a zřejmě jeho poslední, velký spárový prvovýstup v Ádru. Kruhy byly dodány v roce 1977. Zajímavé, že kruhy zůstaly ponechány plus v šedivým průvodci je i trochu jiný popis cesty. Cvakání 1. kruhu je dost nepříjemný. Ještě že pozici spolulezce měla na starost Pavlína, která mi půjčila kindra, který mi dodal odhodlání si do spáry hezky lehnout :), bez něho nevím nevím. Po přelezu převisu následuje parádní, dlooouhá spára, která různě mění rozměry. Pro lepší dobírání jsme štandovali u kruhu novější cesty, který je nad jeskyňkou.

FOTOS

Modrá spára 8.1.2019 | 1713x
Alešák

ROUTE

Schön. Cesta na rozloučenou (Na shledanou) VI  (8.7.1985) Goliáš Město (Adršpach) 3 kommentar (2.9.2017)foto - 2x
Schön. Modrá spára VIIIa (VIIIc)  (22.7.1975) Goliáš Město (Adršpach) 2 kommentar (14.11.2019)foto - 1x
Normal. Přeskokem IV übersprung: 2 (5.9.1968) Goliáš Město (Adršpach) 0 kommentar ()
Normal. Ze soutěsky VIIa  (29.8.1979) Goliáš Město (Adršpach) 0 kommentar ()
 Ze soutěsky - přímá varianta VIIa  () Goliáš Město (Adršpach) 0 kommentar ()

MAP

TURMS

Arcteryx — Blíženci — Bludný balvan — Dalibor — David — Hladomorna — Kohout — Mata horn — Mojžíš — Napoleon — Okrajová — Opatovická — Péro — Poštolka — Slepice — Sokolí jehla — Svatý Václav

FOTOS

Cesta na rozloučenou (Na shledanou) 25.6.2012 | 2329x
shama

Cesta na rozloučenou (Na shledanou) 25.6.2012 | 2184x
shama


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.