CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Kouzelná VIIb  (Nedělní — Panoptikum — Adršpach)

beschreibung: Z náhorního předskalí stavěním k římse, v ní travers doprava, spárou (kruh) a stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 5.6.1960
autor: Antonín Rousek, K. Dědek
charakteristik: reibungskletterei | schulterriss


turm: Nedělní, bezirk: Panoptikum, gebiet: Adršpach, Historische Gipfelbücher: Nedělní 1960 — 1979
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

18.1.2010 17:57:18 Hans Schön.
Lezitelná a celkem rozumně jištěná cesta. Třešnickou na dortu je výlez na vršek, kdy je třeba se z konce spárky vykulit do rajbásku. Ale měl jsem tam smyčku a nakonec to není tak zlý, jak to vypadá.
19.1.2010 10:45:37 Staník Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Zajímavé, cestu vnímám úplně jinak. Stavění na nástupu jde volně. Pitomý nezajištěný krok pod kruhem - rozšiřující se žába na pitomou pěst. Ironie je, že když ho cvaknete, začne dobrá žába. O smyčkách na konci spáry - hodně dlouho jsem se snažil a kulový. Cestu jsem dal jen díky dvoum UFům, bez nich je to vykřičník jak prase. Cesta je vidět na titulní straně průvodce Adršpach 1. díl - věž vlevo od Harfy na úrovni modrého lezce. Kruh je cca 3 m nad koncem položeného žlabu. Při případném pádu si můžete vybrat jestli vás postrouhá položený žlab nebo jestli to bude lepší na plotně vpravo od žlabu. Cesta je jinak hezká a není zas tak těžká. Se dvěma kruhy by to byl evrgreen. Ale je dobře Tondo, že jsi tam dal jen jeden kruh - aspoň se to moc nepoleze. (cca 1-2 přelezy ročně)
20.1.2010 13:00:31 Jony Normal.
Na mě ta cesta zapůsobila spíš průměrně, mně se hlavně hodně líbí ta trojice věží Nedělní, Věž Jardy Krecbach a Hladká. Na všechny až donedávna vedla vždy jen jedna cesta na vrchol (jestli se nepletu s Věží Jardy Krecbacha, kde už je to narovnání Smuteční snad hotové). Pěkný úsek v Kouzelné mi přišel ten kousek kolem a od kruhu. K výlezu si už jen pamatuju, že tam něco jde, ale buď musíš mít tu správnou nebo si s ní trochu pohrát. Mám ale pocit, že vyloženě "ukázkové" tutové hnízdo tam není, jistý si už ale nejsem.
20.1.2010 20:21:51 Hans
No mozna uz se u me projevuje vzpominkovy optimismus. Vim, ze kdyz jsem tu cestu kdysi lezl, tak ze se me libila a to jsem v Adru zacinal :). Nevim jestli ji mam jit teda jeste nekdy zkouset, abych si nepokazil dojem :)
23.1.2010 10:39:11 lezecc Schön.
Cestu jsem lezl už vícekrát ale taky bych se nepřikláněl k žádný velký vraždě. naopak.A to i přes to že jsem to lezl poprvé s kamarádem který to měl zapytlený po tom co vyhučel z konce spáry na tu nechvalnou pozici.Ale jeho zakládaní smyček nebylo nikdy silná stránka a tenkrát byl v cestě kde neměl co dělat.Pokud jde o jištění, nak onci spáry jde dát tenkej plocháč, je pravda že to není zádná 100% jistota ale pro pocit na výlez to není uplně špatný.Podlě mě krásná a zbytečně opomíjená cesta.
18.9.2012 12:25:55 Tatuš Schön.
Mě se to líbilo a žádné zlé pocity z cesty nemám. Ke kruhu drží ruce i nohy, nad ním smyce a vrcholový rajbásek se dá zajistit uzlíkem a není vůbec tak hrozný jak jsem čekal. A v případě nouze by snad i šel cvaknout či nahodit slaňák...
31.7.2016 20:04:13 aleš69 Schön.
2.8.2016 16:40:43 Pavlína Schön.
Spára není úplně přímočará, což je fajn, protože zároveň není ani zrádná. Určitě je dobré mít k cestě respekt; a s sebou pár smyček, vč. něčeho tenčího na závěrečný výlez; hnízdo nic moc, ale lze namontovat cosi, co psychiku podpoří – souhlas s ostatními. Jen přemýšlím, proč se zrovna tahle cesta jmenuje Kouzelná? A taky mě fascinuje, že všechny tři solitérní věže (J. Krecbacha, Hladká, Nedělní) mají právě jednu hlavní poruchu-slabinu, kterou se daly vylézt. Teď už je konečně rozeznám.
30.8.2016 0:19:39 wallda Schön.
Nad kruhem stálice.Na konci spáry je sice hnízdečko na uzlík, ale abyste si zcela vydechli mu něco chybí.Nahoře se dá nahmatat slušnej chyt, co řeší výlez.
4.10.2016 18:31:36 Staník
Tak jsem po letech vrátil na místo činu :-) (abych udělal kamarádům radost) a dal bych tomu teď "jednu blýskavou" :-). Byla to mnohem větší pohoda než před "píp" lety. Asi jako když se vracíte z "Pelhřimova a už víte do čeho jste šli" :-). I smyčku se mi podařilo celkem dobrou založit na konci. Krásný vrchol i počet přelezů se mírně zvýšil (asi díky pískařům).

FOTOS

Kouzelná 30.8.2016 | 1736x
wallda

ROUTE

Schön. Kouzelná VIIb  (5.6.1960) Nedělní Panoptikum (Adršpach) 10 kommentar (4.10.2016)foto - 1x
Normal. Kouzelná - Chatrné nástupiště VIIb  (3.9.1991) Nedělní Panoptikum (Adršpach) 1 kommentar (15.7.2013)foto - 1x

MAP

TURMS

Falus — Galileo — Hladká — Medusy — Midži — Ohyzda — Tajtrdlík — Ukulele — Věž Jardy Krecbacha

FOTOS

Kouzelná - Chatrné nástupiště 10.11.2018 | 1416x
Hůďa


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.