CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Fofrmošna VIIIa  (Gejši — Království — Adršpach)

beschreibung: JV stěnou k 1. kruhu a stěnou šikmo doleva ke 2. kruhu. Stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 19.9.1982
autor: Stanislav Lukavský a Petr Mocek a Tomáš Čada, J. Rymeš, L. Stojan
charakteristik: reibungskletterei


turm: Gejši, bezirk: Království, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

16.5.2009 9:15:35 Jony Schön.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
19.5.2009 21:08:07 Hans Schön.
Člověk se víc nadře, než se dostane pod nástup :). Pak následuje na Adr relativně krátký lezení přes dva kruhy. Dole stěnkou. Nejtěžší mi přišel oblez prvního kruhu. Pak následuje pěkný rajbásek.
19.5.2009 21:36:13 lezecc Schön.
Většinu lidí k týhle cestě dotáhne spíše hvězdička v průvodci.Cesta celkem příjemně odsýpá, jen pod prvním kruhem trošku přituhne, a když na vás mezi prvním a druhým nezautočí mravenci, výstupu na vrchol už bestojí nic v cestě.
5.7.2011 10:57:40 Alešák Schön.
Moc pekna kratsi cesta, tezky krok k prvnimu a od nej, ale jde tam smyce. Skoro na dve hvezdy.
5.11.2012 21:25:08 Staník Normal.
Cesta mi moc nesedla. Můj názor na umístění 1 Q. je dost vyhraněný. Zbytečně vyhnaný a nesmyslně usazený. Krux je právě zde, z posledního jakžtakž chytu (který je ucpaný smyčkou) dosáhnete do jednoprstové dírky opačnou rukou než kterou se cvaká. Výměna nešla. Pak to "nějak cvaknete" hoóódně napravo, aby jste odlezli úúúúplně doleva a lano vám zvířecky táhne. Stačilo pouhých 30 cm... Jo mimochodem, když budete zapisovat záznamy o cestách PŘESNĚ podle průvodce - tj. i křesní jména prvovýstupců a budete vědět, že to má nějakou logiku, zjistíte kdo tloukl zmíněný 1 Q.
5.11.2012 22:36:21 Jony
Štábní kultura v záznamu napravena.
20.6.2014 12:59:25 Hlaďas Schön.
Nebejt tak zbytečně blbě danýho prvního kruhu tak je to krásná cesta. Jinak mravenci ještě neemigrovali. A je docela zajímavej zdvih ke 2.Q. Až to někdo opere do těch hodin a vylomí je, tak to bude přísná morálovka.
9.7.2018 11:14:31 Pavlína Schön.
Hezký stěnový lezení ke kruhu, který střídá stejně pěkný rajbas. Pro mě nejtěžší krok pod prvním kruhem. Mravenci na váhavější lezkyně nadále útočí. Výhrady k umístění prvního kruhu na místě, potvrzeno prvovýstupci, že sis s námi trochu pohráli. Jen ten název není nic pro jemný ženy.
23.10.2020 21:54:44 Staník
Moje stížnost (oprávněná :-) na první kruh, zákonitě vedla k poučení jedním z autorů cesty, vo čem to bylo. Krásný mikro-příběh (dále volně převyprávěný) ilustrující dobu. Áčko dolezl až na konec sokolíku a když fixl dírku pravačkou, bleskl mu hlavou supr nápad. "Pěkně si vás vychutnám, kamarádi..". A jak byl naučený z bouldrovky a kampusu, na hranici pádu udělal nemožnou výměnu "jednoprdy" z pravačky na levačku. Pak zavrtal kus vpravo od dírky a dal kruh. Dále pokračuje Béčko... "No nějak jsem ten první oblezl a šel úplně na druhou stranu. No bylo to tam trochu "zprasený" ale to hlavní pro mě přišlo až u (budoucího) druhého. Jak si tak vrtám, najednou k....a spadl mi navrtávák! No byl jsem úplně v p....li! Chvíli jsem se tam klepal ale naštěstí se mi podařilo zaklofnout kladivo a pěknou chvilku jsem v něm seděl něž mi kluci nahodili navrtávák zpět a já ho chytil. Pak už to šlo dobře. No tak to máš s těma některejma cestama..." Aby mozaika byla kompletní, vybavila se mi teď vzpomínka, jak mi další autor Céčko objasnil význam "novotvaru" v názvu cesty :-) Pochopitelně u tekutého chleba všech lezců. V dnešní době politické korektnosti a fenoménu "mně-taky" se neodvažuji přepisovat... :-) Áčko, Béčko... pouze odlišuje jednotlivé aktéry, které lze snadno rozklíčovat dle pravidel uvádění prvovýstupců...

FOTOS

Fofrmošna 6.11.2012 | 2377x
Alešák

Fofrmošna 4.11.2012 | 2366x
Alešák

ROUTE

Schön. Fofrmošna VIIIa  (19.9.1982) Gejši Království (Adršpach) 9 kommentar (23.10.2020)foto - 2x
Normal. Několik vět VIIb  (19.8.1989) Gejši Království (Adršpach) 0 kommentar ()
Normal. Vnitřní komín IV  (23.6.1961) Gejši Království (Adršpach) 0 kommentar ()

MAP

TURMS

Dagovy uši — Chachoňka — Krecbachov — Lotrando — Malý bivoň — Migdalka — Misantrop — Věž Lucie Rakoncajové — Žlábková

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.