CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Normal. Celibát VIIb  (Abbé — Město — Adršpach)

beschreibung: Od JV z předskalí sokolíkem a spárou ke kruhu. Stěnou traverz doleva k šikmé spáře a tou vpravo na její konec. Stěnou doprava a po hraně na vrchol.
datum der erstbesteigung: 11.7.1981
autor: Jaroslav Houser a Stanislav Lukavský, P. Mocek, J. Polák
charakteristik: wand | hangel


turm: Abbé, bezirk: Město, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

18.9.2014 9:27:20 Jony Normal.
Opomíjená, menší, zato obtížná věž. Od roku 1981 čekala na první opakování až do července roku 2000, kdy úspěšně zaútočilo družstvo saských lezců. To vyprovokovalo druhé saské družstvo ze zájezdu a to po pár dnech stanulo také na vrcholu. Následujících cca 14 dní se nic nedělo. Blízké okolí Štěpánské koruny však toho roku podléhalo vizitě nic netušícího Pavla s Kýsou. Celibát zaznamenal další úspěšný přelez. Dalších 14 let se nic nedělo. Až na konci léta roku 2014 se podařilo družstvu zmítanému taktem Yo-Yo bandu, v čele s Petrem N., úspěšně slanit z vrcholu Abbého. O dění v jihovýchodní stěně vás budeme nadále informovat.
1.10.2020 18:23:39 Piskoř
Když se znehodnotí pointa cesty, znehodnotí (zruší) to celou cestu. Díky Míro.
1.10.2020 20:03:42 lezecc
...neboj, cesta svoji pointu opět získá....
1.10.2020 21:24:38 Piskoř
Samozřejmě, ale už to nebude ta původní cesta. Jinak doufám, že nejsi zastáncem toho, aby molh kdokoliv a kdykoliv dodávat cesty do hotových cest.
1.10.2020 23:04:26 Jony
Ten poslední kruh "nové" cesty (už si nepamatuju název), který má Piskoř na mysli, půjde ven, protože dojišťuje Celibát. O tom není potřeba diskutovat. S Petrem jsme lezli obě cesty. Autoři jsou si vědomi pochybení. Kruh jsem slíbil, že vyndám, aby se Celibát stal zase Celibátem. Zatím se tak nestalo (nezapomněl jsem, jen jsem chtěl brigádu pořešit v rámci dodělání nové cesty). Pokud se něco zas neposere, tak do léta 2021 zmizí.

FOTOS

ROUTE

Normal. Celibát VIIb  (11.7.1981) Abbé Město (Adršpach) 5 kommentar (1.10.2020)
Normal. Život v pokušení IXb  () Abbé Město (Adršpach) 1 kommentar (6.10.2020)

MAP

TURMS

Bludný balvan — Hladomorna — Hrobař — Napoleon — Rychtář — Sokolí jehla — Štěpánská koruna

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.