CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Normal. Bratranecká VI  (Šašek — Království — Adršpach)

beschreibung: Mezi Šaškem a Cimbuřím náhorním komínem na balkony. Stěnou do výklenku a doprava ke kruhu. V římse doprava na balkon SZ stěně pod žlab, jím a stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 25.7.1962
autor: Jaroslav Krecbach, L. Feygl
charakteristik: wand | kamin


turm: Šašek, bezirk: Království, gebiet: Adršpach, Historische Gipfelbücher: Šašek 1962 — 1996
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

20.8.2009 17:55:51 lezecc Schön.
Zase jedna VI jako "prase"Uvodní komín je fajn, sem tam se založí smyčka a není se čeho bát, v traverzu už trošku přituhuje na VI-kový lezení a nakulení do vrcholového žlabu je pěkný gymnastický výkon. Ze žlabu se nakonec stane úzký komín a pak už jen dát pozor na vrcholový rajbásek.
21.8.2009 7:45:11 Staník Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Ano jistě další "jedna z těch mnohých krásných co si každý může vybrat" pro ty co nemají smysl pro ironický humor - další zprzněná cesta. Nález do žlabu - nejištěné psycho nad policí bez jištění. Nechtěl bych vidět tu tlamu když to nevyjde. Být tam kruh je to evergreen. Citátem klasika: "To je dobře Jardo, že jsi tam nedal kruh, aspoň se to moc nepoleze". Můžu se zeptat, jak jste udělali zdvih do žlabu přes převis?
21.8.2009 12:38:49 lezecc
Nález je opravdu "lahůdka" je potřeba nastoupat a po levý a pravý straně žlabu jsou k dosažení dva "chyty" ty je potřeba fixnout nahodit vysoko pravou nohu do žlabu a tělo protlačit do vniitř.Ale je prevda že je to taková ta chvilka nejistoty a divných pocitů.
24.8.2009 17:16:38 Borek Normal.
Taky jsem se nechal kdysi nalákat na nízkou obtížnost, nepoučen, co je možno očekávat od auorů. Odměnou je celoživotní zážitek. Díky serveru Pískaři je možno zjistit "do čeho jdeš" již předem a svobodně se zážitku vzdát (neboť cena je příliš vysoká).
24.1.2012 9:48:20 Šáfa Normal.
Takže stížnosti na autory nejsou úplně na místě. Dali tomu v tom dvaašedesátém za VII a nález do žlabu jistila borovice. To spíš jestli by to místo ní nesneslo dodaný kruh?
24.1.2012 17:23:11 beny Normal.
No, lezl jsem to cca před 20 roky a na balkonku pod žlabem byla opravdu borovička. Tak 10 cm v průměru. Dalo se za ni zajistit a snad i použít k nalezení do žlabu. Pokud tam borovice není určitě by tam měl být dodán kruh.
24.1.2012 18:29:15 Staník
Co si pamatuji vypadalo to tam jak na fotce k cestě - na polici nic, cca 1,3m pod policí jakési břízky. Krux je cca 3,5 m nad policí a ta rozhodně nemá velikost na odskakování. Zda přidat Q, budou řešit asi jiní, za nás to bude těžko průchozí. Mimochodem 1. Q u kterého se musí štandovat je (taky) danej imbecilně, člověk v něm visí jak pytel .... přitom o metr vedle je polička na které by se dalo pohodlně stát.
25.1.2012 10:02:52 beny
Ano s tím suhlasím. 1. kruh je krásné visení. Pokud tam ta borovička pod tím žlabem už není, tak by to tam kruh chtělo. Už když jsem to lezl, tak byla taková churavá... Můžeme dát návrh na VK a kruh tam případně dodat. Asi by to pak byla cesta na hvězdy bez vykřičníku.
21.7.2013 21:43:03 myš Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.
Tak kruh tam dodaný není, traverzovat jde celkem dobře i zpět.......
22.7.2013 13:51:14 EL Diablo Normal.
Klasika za 6 v Ádru. Kruh je ale daný dost debilně. Lezl jsem to v noci a marně jsem ho v traverzu hledal. Nenapadlo mně, že ho mám pod nohama :-) Ale to je asi schválně, aby se do něj zbytečně nesedalo :-) Do žlebu trochu to chce vyhodit hodně nahoru nohu - žádný kouzla tam nehledat.
10.12.2021 7:10:26 Pavlík Schön.
Na vykřičník to není. Při nástupu do žlábku se dá udělat dobrý štand a případně prvolezci podržet prodloužený záda, kdyby měl tendence se ze žlábku vykulit. Při nejhorším se nabízí saské stavění, ať se nemusí traverzovat zpátky ke kruhu. Rajbas na konci může ještě potrápit.

FOTOS

Bratranecká 20.8.2009 | 3047x
lezecc

ROUTE

Normal. Boj o korýtko VIIc  (11.8.1984) Šašek Království (Adršpach) 0 kommentar ()
Normal. Bratranecká VI  (25.7.1962) Šašek Království (Adršpach) 11 kommentar (10.12.2021)foto - 1x
Normal. Cesta vládních šašků VIIIb  (2.6.1984) Šašek Království (Adršpach) 0 kommentar ()
Normal. Ples bláznů IXb  (0.0.0000) Šašek Království (Adršpach) 0 kommentar ()
Normal. Počmáraná VIIc  (29.7.1977) Šašek Království (Adršpach) 0 kommentar ()

MAP

TURMS

Cimbuří — Čarodějka — Čarodějná hůlka — Černý cikán — Kojná — Král — Královna — Princ — Princezny — Sluha

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.