CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Východní spára VIIc (VIIc)  (Harfeník — Panoptikum — Adršpach)

popis: V levé části náhorní stěny (stavěním) spárou do vhloubení, traverz v římse doprava a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 23.9.1960
autor: Werner Rump, M. Meissner, A. Reimer
charakter: ruční spára


věž: Harfeník, obvod: Panoptikum, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

21.5.2009 7:01:27 Jony Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Měl jsem ji nějakou dobu v merku. Jednoho dne jsme ji vylezli, paráda, nutno říct, že případný pád z inkriminovaného místa (kvůli kterýmu si myslím, že to má čárku navíc) by už byl z vyššího místa terénu. Až na vyjímky se cesty snažím neopakovat a už tuplem ne ty, kde se hraje trochu vážnějc. Jaké bylo překvapení, když jsem po nějaké době dostal úkol v rámci CS přetlouct Harfeníka ...
21.5.2009 21:59:12 lezecc Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Jak už bylo napsáno, cesta která láká, a když si ji člověk přeleze je rád že už to má za sebou a víckrát už radši ne.Každopádně spárařská lahůdka.
26.9.2010 14:25:06 Alešák Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Správný název věže je Notenpult neboli Stojánek na noty. Podle vrcholovky i prvního pohledu na cestu prvovýstupci stavěli vydatně, takže asi až tam, kde začíná žába. Nejtěžší mi připadlo právě přelézt to nástupové (vydatné) stavění. Kámoš na druhým pak ještě bekal v převísku o kousek výše.. Naštěstí člověk ze země vidí, co ho čeká i zda to zajistí/nezajistí. Vrcholovka je původní, přelezů kolem 25.

FOTKY

Východní spára 6.10.2010 | 2289x
Alešák

Východní spára 21.5.2009 | 1570x
lezecc

CESTY NA VĚŽ

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Východní spára VIIc (VIIc)  (23.9.1960) Harfeník Panoptikum (Adršpach) 3 komentáře (26.9.2010)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Východní spára - přímá varianta  RP: VIIIa  () Harfeník Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (26.8.2018)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Balalajka — Harfa — Křiváček — Mandolína — Ohyzda — Pěvci — Střídavě oblačno — Šašek — Ukulele

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.