CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Spirálová VIIa  (Eurydika — Jezerka — Adršpach)

popis: Od JZ komínem do jeho rozšíření (stavěním) k 1. kruhu. Traverz v římse doleva ke 2. kruhu a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 15.8.1965
autor: Ilja Špitálský a Milan Rusý
charakter: stěna | komín


věž: Eurydika, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

31.5.2009 16:30:10 Hans Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Obtížnost dle mě je někde výš. Je to starý VIIa! Ačkoliv si myslím, že nejsem žádnej prcek a když je třeba, že umím roztáhnout nohy :), tak to stavění k 1.kruhu jsem nedal čistě. Následovala tedy stavěcí epizoda. Jištění kolem šutru ležícího v polici a Sejfy na mých zádech sklouzával a kruh ne a ne dosáhnout. No nakonec vše dobře dopadlo. V traverzu pak jde nějaká slabší smyce. Naštěstí jsem ten druhej kruh viděl zdola, takže jsem tušil, kde je. Protože z lezecký pozice není vůbec vidět a pokud si dobře vzpomínám, tak jsem k němu dělal zved, kde jsem si rval nohu k ruce....kruh jsem nakonec za hranou nahmatal a byl jsem za něj celkem rád. Každopádně tahle cesta nabízí zážitek hlavně po psychické stránce a přelezu moc nemá.
31.5.2009 18:17:52 Čaj Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
No já jsem si pro jistotu vzal na 1.Q metrové bidélko a teda horko těžko se z rozporu povedlo cvaknout. Bohužel jsem v římse nezakládal a 2.kruh odspodu neviděl- dost jsem se na konci římsy divil kde je. Inu Iljův logicky natlouklý kruh :-)) No i ve vrcholovce měl Ilja napsané "Od 1.Q římsou (smyčka) a těžce k 2.Q."
4.8.2014 9:59:00 Jony Normál.
V originální knížce se o stavění u 2. kruhu autoři nezmiňují.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Fajnerys VIIIb  (24.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Přes nos VIIIb (IXa)  (29.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 1 komentář (20.8.2009)
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Spirálová VIIa  (15.8.1965) Eurydika Jezerka (Adršpach) 3 komentáře (4.8.2014)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bendžo — Hádes — Hermes — Kerberos — Medvědí stěna — Midas — Orfeus — Pygmalion

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.