CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Přes nos VIIIb (IXa)  (Eurydika — Jezerka — Adršpach)

popis: Od JZ traverz po šikmé plošině doprava na jižní hranu k 1. kruhu. Hranou (2. kruh) na plošinu, stěnou šikmo vlevo na západní hranu a tou (3. kruh) ke 4. kruhu. (Stavěním ze sedačky) doprava ke 2. kruhu Spirálové cesty a tou na vrchol.
datum prvovýstupu: 29.8.1990
autor: Bronislav Dlouhý, J. Soumar
charakter: stěna | rajbas


věž: Eurydika, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

20.8.2009 17:02:31 lezecc Pěkné.
Už na první pohled velká cesta, jen trošku schovaná a zapomenutá.Myslím že jsme měli 8 přelez? 4lovek si po klidném cvaknutí prvního kruhu procvičí jak mu drží dota na stěně, rajbas je parádní jen druhý kruh je pěkně daleko a krok pod ním nic moc, ale zase na druhou stranu, kruh je tam kde má být. Oblez 2 je se zatajeným dechem a veliký nos nezi 2 a 3 se nechce opouštět.Pod 4 kruhem zase trošku uklidnit a zabojovat. Stavění ze sedačky jde po chvilce nacvičování zvládnout ale obtížnost se tím rapidně zvedá. Dolez už je pak jen třešničkou za velkolepou cestou.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Fajnerys VIIIb  (24.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Přes nos VIIIb (IXa)  (29.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 1 komentář (20.8.2009)
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Spirálová VIIa  (15.8.1965) Eurydika Jezerka (Adršpach) 3 komentáře (4.8.2014)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bendžo — Hádes — Hermes — Kerberos — Medvědí stěna — Midas — Orfeus — Pygmalion

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.