CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Přes hrany V  (Železná — Město — Adršpach)

popis: Z náhorní soutěsky šikmým zářezem k 1. kruhu. Stěnou doleva za hranu na šikmou plošinu a po ní doleva za hranu ke 2. kruhu. Stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 19.8.1963
autor: Aleš Havlíček, A. Umlauf
charakter: stěna | rajbas


věž: Železná, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

5.9.2011 20:27:59 lezecc Normál.
Jestli v roce 1963 lezli takovýhle V, ani nechci vědět jak by vypadala VI.Čistý oblez prvního kruhu bude hodně krutou zkouškou V,VI,VII, a možná i VIIIičkových lezců.
6.11.2014 8:36:28 Staník Normál.
Cesta i věž je každý rok příležitostí na "horezdar" (typický adršpašský evergreen). Ono už jen nastoupit bývá zajímavé (rozpor mezi dvěma vlhkými osolenými hranami), oblez kruhu "no coment". A na polici nad kruhem bych krotil ono nadšení v popisu obrázku "konečně za VI"! Ale ta radost když člověk konečně vyvrcholí! :-) Dávám jednu "hnusáckou hvězdu" *
6.11.2014 15:06:51 Šáfa Normál.
No ono je trochu nejasné s tím od 2.kruhu "Stěnou na vrchol". Jít to přímo od něj je delikátní nepětkové rajbasové lezení a (s ohledem na ty každoroční horezdary) muselo by se dost čistit. Tam jsem stáhl ocas a scouval zpět. Pak jsem to vzal od kruhu po polici doprava a stěnově podél té nástupové hrany už to šlo. A o moc těžší než ta pětka to nebude, parťák letos lezl teprve podruhé a tohle vyběhl. To se víc kroutil v tom nazelenalém nástupu. Bezpečné, smyce netřeba.
20.2.2017 10:23:41 michal Normál.
Odlez od 2Q po hraně (asi 3m) je ještě zážitek, ale jde tam nějaká pofidérní smyce. Tím středem tj. vpravo od 2Q se to asi dolézá častěji.

FOTKY

Přes hrany 20.2.2017 | 2493x
michal

Přes hrany 4.11.2014 | 2505x
Šáfa

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Ferum VIIIa  () Železná Město (Adršpach) 3 komentáře (21.4.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Přes hrany V  (19.8.1963) Železná Město (Adršpach) 4 komentáře (20.2.2017)u cesty jsou vloženy fotky - 2x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Poloostrov — Sen (Kokšův sen) — Silwer — Trosečník — Morový sloup — Popocatépetl — Poradce — Rotvajlerka — Sklerotnice — Skluzavka — Srpnová — Sviňáček — Svině — Tranzistorka

FOTKY K VĚŽI

Ferum 20.4.2016 | 2345x
Alešák


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.