CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Ferum VIIIa  (Železná — Město — Adršpach)

popis: Starou cestou k 1. kruhu, traverz doprava na hranu - kruh, kolem něj a za hranou na vrchol
datum prvovýstupu:
autor: Otakar Srovnal, Otakar Srovnal st., Jan Jedlička, Roman Šrek
charakter: stěna


věž: Železná, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

6.7.2015 22:36:10 Staník Pěkné.
Zajímavý směr a vzdušná hrana, s kvalitou matroše přiměřenou věži (trochu osolené). Klíč je oblézt 2. Q a nevymněknout na hraně (lehčí).
20.4.2016 21:10:46 Alešák Pěkné.
Cesta se jmenuje: Fér rum. Autoři: Ota Srovnal, Ota Srovnal st., Jan Jedlička, Roman Šrek. Pěkná cesta s bouldříkem u druhého, nad ním pak lechtivý technický odlez podél hrany. Matroš místy pokulhává, ale ještě to jde. Klasa sedí.
21.4.2016 22:33:37 Staník
Zcela pohlcen doznívajícími pocity po překonání lechtivého úseku, jsem minul milou slovní hříčku v názvu cesty při pročítání vrcholovky ... :-) Spojil jsem si jen železo a jeho latinský název... Proto ta chybička v zde záznamu cesty :-)

FOTKY

Ferum 20.4.2016 | 2322x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Ferum VIIIa  () Železná Město (Adršpach) 3 komentáře (21.4.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Přes hrany V  (19.8.1963) Železná Město (Adršpach) 4 komentáře (20.2.2017)u cesty jsou vloženy fotky - 2x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Poloostrov — Sen (Kokšův sen) — Silwer — Trosečník — Morový sloup — Popocatépetl — Poradce — Rotvajlerka — Sklerotnice — Skluzavka — Srpnová — Sviňáček — Svině — Tranzistorka

FOTKY K VĚŽI

Přes hrany 4.11.2014 | 2487x
Šáfa

Přes hrany 20.2.2017 | 2465x
michal


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.