CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Sporná VIIb (VIIIa)  (Čapka — Království — Adršpach)

popis: Z náhorního předskalí stěnou doprava na porostlý balkon. Komínem do údolní stěny na pilíř. Stěnou podél spárky ke kruhu, (stavěním ze sedačky) stěnou k římse a vlevo stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 14.7.1962
autor: Ilja Špitálský, M. Smrček, M. Rusý
charakter: stěna


věž: Čapka, obvod: Království, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

16.5.2009 9:26:17 Jony Normál.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
16.5.2009 12:51:49 Hans Normál.
Kruh je celkem vyhnanej, možná je to oprasený. Ale je prodloužen smyčkou, takže se dá cvaknout. Oblez stavění se celkem dá, ale je to za malý chyty.
16.5.2009 13:36:18 Čaj Normál.
Slyšel jsem, že to Ilja oprasil a díky bohu za tu smycu.
8.4.2010 18:03:19 Tatuš Normál.
Další dobrodružný výstup, pro který není třeba chodit od Stránských daleko. Z pilíře ke kruhu (naštěstí se smycí) to není úplně nejpříjemnější bez jištění. No a pod kruhem je to rozhodně nejtěžší, ve smyci jsem hodněkrát seděl. Jinak pokud se rozhodnete necvaknout slaňák z police pod vrcholem, na vrchol je to ještě pár šimravých rajbasových kroků :)
15.8.2012 17:54:49 onder Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
evidentně se tam něco většího ulomilo, takže jsem chytal koneček smyčky a do oka jsem ještě nedosahoval, chtělo by to o půl metru delší smycy, pád na předskalí (z něj jsem dal tenký plocháč a chlupatici vpravo za hrot) by asi dost bolel. čistě dolézt ke kruhu je podle mě víc než VIII A. od kruhu už to jde, nad policí jde uzlík a pod hlavou hodinky slaňák si necvakne jen blázen :)
15.8.2012 22:06:48 Staník Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Poloha 1. Q je hodně problematická - viz komntáře výše, kombinace ulomení i prasení se nevylučuje, protože není mi jasné jak to ošidit... Mno smyčky spíš s otazníkem a dole to předskalí... Nemít Ufo tak nic. Přitom být kruh o necelý metr níž - supr cesta. Třeba se další generace nad tím zamyslí. Odhlédnuto od morálu, pěkné lezení i věž.
9.3.2018 9:19:44 Pavlík Pěkné.
Pěkný, ale dost špinavý. Pokud s sebou neměli osmimetrový žebřík, tak si to prasení nedokážu moc vysvětlit (UFA te Se smyčkou na hvězdičku. bez ní.. asi silnej oddíl. VIIIa podle mě sedí.
9.3.2018 9:20:52 Pavlík
* UFA tehdy nebyli

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Crazy projekt IXb  (22.8.1982) Čapka Království (Adršpach) 1 komentář (16.5.2009)
Echt gold. Klobouk dolů, pánové VIIIc  (12.9.1999) Čapka Království (Adršpach) 1 komentář (17.2.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Sporná VIIb (VIIIa)  (14.7.1962) Čapka Království (Adršpach) 8 komentářů (9.3.2018)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Čarostřelec — Čepička — Česnek — Křesadlo — Martinská koruna — Martinský roh — Rebel — Saská hlava

FOTKY K VĚŽI

Klobouk dolů, pánové 17.2.2016 | 3290x
Alešák


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.