CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Echt gold. Klobouk dolů, pánové VIIIc  (Čapka — Království — Adršpach)

popis: Údolním komínem v koutě a spárou k 1. kruhu. Přechodem vpravo za hranu, trhlinou přes převis, spárou a stěnou na balkon ke 2. kruhu. Stěnou ke 3. kruhu, stěnou vlevo a výše vpravo ke 4. kruhu. Stěnou na pilíř Sporné cesty, tou bez stavění k římse a v ní traverz vpravo na severní hranu k 6. kruhu. Hranou, výše zleva stěnou (7. kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 12.9.1999
autor: Petr Mocek a Jiří Prokop a Stanislav Lukavský, V. Vaněk
charakter:


věž: Čapka, obvod: Království, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

17.2.2016 11:44:43 Alešák Echt gold.
Parádní, rozmanitá a především vydatná cesta. Jen v pár místech si člověk může vydechnout, jinak se pořád leze. První zádrhel je koutová spára k prvnímu kruhu. Pod půlkou byly dobré hodiny, ale stejně by pád z vyšší pasáže skončil dole u nástupu. Pár let je tam opřený (spadlý) mrtvý suchý strom, který při oblezu prvního trochu straší pod nohama, ale špička mu chybí, takže se to dá. Hned u prvního číhá jedno z klíčových míst cesty (boulder přes hranu do trhliny), stejně jako v stěno-rajbasu nad 2. nebo 3.kroužkem. Další zpozornění se očekává ve společné pasáži se Spornou cestou, (z pilíře ke kruhu a kousek nad něj), kde se jedná o jemnější stěnové lezení podél spáry. Poslední obtíže byly nad posledním (7.kruhem) - oblé obliny na (jak jinak než) oblý vrchol. Když pominu úsek k prvnímu, tak je cesta dobře jištěná. Ve vrcholovce to mělo asi 3 přelezy z balkonu od 2.kruhu (kam se dá asi nějako natraverzovat), spodní pasáži se adepti z neznámého důvodu vyhýbali.

FOTKY

Klobouk dolů, pánové 17.2.2016 | 3290x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Crazy projekt IXb  (22.8.1982) Čapka Království (Adršpach) 1 komentář (16.5.2009)
Echt gold. Klobouk dolů, pánové VIIIc  (12.9.1999) Čapka Království (Adršpach) 1 komentář (17.2.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Sporná VIIb (VIIIa)  (14.7.1962) Čapka Království (Adršpach) 8 komentářů (9.3.2018)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Čarostřelec — Čepička — Česnek — Křesadlo — Martinská koruna — Martinský roh — Rebel — Saská hlava

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.