CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Zmýlená VIIa  (Holubička — Za pískovnou — Adršpach)

popis: Malinovou cestou na Supa na porostlý balkon. Stěnou doprava do jeskyně, po římse ke komínu, jím a spárou na předvrchol. Zálesáckou cestou na vrchol.
datum prvovýstupu: 12.7.1963
autor: Václav Hornych, P. Němeček
charakter:


věž: Holubička, obvod: Za pískovnou, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

7.8.2020 7:05:30 Pavlík Pěkné.
Malinovou cestou na Supa na porostlý balkón je pohodový rozporový komín s kruhem (který v průvodci není) na vklínený balvan a pak úzkým solivým komínkem na porostlý balkon. Z něj traverz do jeskyně, ze které jsme šli přímo nahoru širočinkou cesty Zálesácká. Pravděpodobně jsme meli travezrozavt ještě dál k další spáře. Takhle to bylo 70-ti metrový pěkný lezení na velkou, minimálně lezenou věž (2 výstupy ročně) P.s.: Ve vrcholovce jsme našli tuhle variantu pod názvem Kotníková Frnda z roku 2005? Z popis vyznívá, že jde o novou cestu a né spojení dvou cest a je tam zmiňován kruh dole v rozporu. Což by mohlo mít souvislost s Jonyho komentářem Malinové na Supa.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Mírová ratolest VIIc  (16.7.1983) Holubička Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Náhorní V  (1.9.1973) Holubička Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Quo vadis VIIc  (2.9.1973) Holubička Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Severovýchodní VI  (0.0.0000) Holubička Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Zálesácká VIIa  (7.7.1962) Holubička Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Zmýlená VIIa  (12.7.1963) Holubička Za pískovnou (Adršpach) 1 komentář (7.8.2020)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Botanická — Datlík — Dragoun — Hrdá Monika — Jestřáb — Mezikámen — Opavská — Sokol — Stehlík — Sup — Syčák — Škrhola — Vepřík — Věž amerických kosmonautů

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.