CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Žlábková VIIIa  (Hladká — Panoptikum — Adršpach)

popis: Z náhorní strany komínem na plató. Vpravo spárou (stavěním) na pilíř a sestup spárou tři metry na údolní stranu věže. Traverz stěnou doprava k 1. kruhu, stavěním ze sedačky a vpravo žlábkem ke 2 kruhu. Žlábkem a stěnou (3. kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 5.9.1962
autor: Manfred Meissner, D. Schöne
charakter: rajbas


věž: Hladká, obvod: Panoptikum, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.



KOMENTÁŘE

20.5.2009 17:38:05 lezecc Normál.
Žlábková je jedna z cest která dokazuje um a vůli starých německých lezců.A pokud nebyl dodělán nový projekt který se tam před nějakým časem rýsoval, půjde i o jedinou cestu na jednu z velkých Panoptických věží.V rajbasovích žlábcích které nemají daleko k názvu věže, se člověk pěkně zapotí, obvzlášt při odlezu od prvního kruhu.V tu chvíli zbývá jen závidět turistům kteří při pohledu vzhůru zažijí krásnou podívanou.
21.5.2009 6:15:54 Jony Normál.
Když jsme to lezli, tak jsem to neměl moc z dálky tenkrát okouknutý a tak jsem mylně usoudil, že 3 kruhy ve stěně, to asi bude dost dlouhá stěna, tak jsem kotníkový lezečky nechal v báglu ... tak dlouhou spáru jsem věru nečekal :) Cvaknutí druhého kruhu považuju za trochu psychicky obtížné. Člověk se nepřestává divit, čeho již tenkrát byli schopni.
3.8.2014 22:06:15 Straces Pěkné.
Ke kruhu to je celkem zajímavá expedice a od prvního kruhu to stojí za to.
18.8.2016 10:52:54 Pavlína Pěkné.
Pro mě velký týmový výstup, proto delší komentář. Expedici jsme pojali horsky, měli jsme rekordní čtyři štandy. Naivně jsme se domnívali, že širočinové obtíže budou koncentrované v místě stavění na začátku širočiny a překvapila nás sekvence tři převislých bříšek výš ve spáře. Nástup šel zajistit, ale dolézáte nejištěně a pořád se zajímavými pohyby. Na pilíři je dodaný kruh, ze kterého lze dobrat (nečekala jsem ho, takže jsem se nejdřív na jištění zaklínila do spáry). Obtížnost cesty je samozřejmě až za stěnové lezení ve žlábku, proto je dobré k němu nedolézt zcela vyčerpaní. Zde je krux odlepit se od kruhu – morálové, padá se na polici. Žlábek nabízí z pohledu druholezkyně krásné rajbasové lezení, ale na prvním vyžaduje schopnost dobře se zorientovat v moři vlnek. Čest autorům. Na vršku jsme málem zamáčkli slzu a skvěle si početli ve vrcholovce.
3.10.2016 15:34:06 Špicál Echt gold.
Tahle cesta je reklama na Ádr! Kdo neumí šmrdlat se nedostane ani na pilíř, přitom zkušený borci tam dolezou sólo. Jedinný lehký místo spárou je následnej sešup dolu. Žlábek a rajbák bomba klepačka. Magnusek to přelezl bez stavění, nevíme jestli se to už lezlo dřív - řikal tak VIIIb. Mě to přišlo těžký i se stánim na kruhu a s lanem zhora ;-)

FOTKY

Žlábková 20.5.2009 | 3188x
lezecc





CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Žlábková VIIIa  (5.9.1962) Hladká Panoptikum (Adršpach) 5 komentářů (3.10.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Falus — Medusy — Midži — Nedělní — Saská věž — Skřítek — Tajtrdlík — Věž Jardy Krecbacha — Volavka — Vzkříšení — Žralok — Albatros — Kormorán

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher




piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2024 PISKARI.CZ

Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.