CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Železné pondělí VIIb (VIIb)  (Amorův šíp — Milenecká hora — Adršpach)

popis: Mezi Amorovým šípem a masivem (od SZ) levou částí komína k 1. kruhu. Traverz v římse doleva a spárou na balkon. Vlevo soustavou spár (2 kruhy) až do sedla mezi vrcholy. (Stavěním) a stěnou podél sokolíkové spárky ke 4. kruhu. (Stavěním ze sedačky) a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 16.9.1961
autor: Günter Lorenz, R. Heinrich, K. Krebs
charakter: ruční spára | komín


věž: Amorův šíp, obvod: Milenecká hora, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

18.7.2010 16:45:46 Jony Normál.
Zajímavá cesta.
22.7.2010 21:10:18 Tatuš Echt gold.
Mě se to dost líbilo, pěkná cesta na krásnou věž, moc se to neleze, nevím ani proč. Obojí stavění se dají přelézt.
21.9.2010 16:05:21 Staník Pěkné.
Cesta je hezká a zajímavá, navíc na pěknou (dvoj-) věž. Malá frekventovanost může být úvodním komínem - začátek je mírně rozšiřující, posléze mírně do "flašky" - možná jsme nezačali ve správném místě. Cca 2 smyce jsem měl na kyzech masivu. Pak už to jde, stavění v pohodě. Kruhy by potřebovaly asi up-date, docela dost pamatují, ale svěřili jsme se jim.
25.11.2013 10:59:33 Pavlína Pěkné.
Expediční počin, při kterém se obkrouží celý Miláček (druhá z věží, ze sedla se na něj lze dostat exponovaným rajbasem). Nástup jsme chvíli řešili, text v průvodci nám přišel trochu zavádějící – prostě vzhůru v nejužším místě soutěsky (cca v jejím středu) a nad převisem doleva. Jistit lze ve spáře protilehlého masivu; čím výš, tím širší + je to zde trochu vlhčí. Následují dvě průměrné délky do sedla. Odtud parádní sokolíkovo-rajbasové lezení, vyplatí se. Ve vrcholovce pouze občasné zápisy "zbludilých" družstev.
29.8.2019 13:39:10 Hans Pěkné.
Jak píše Pavlína, ne úplně jasný nástup a dlouhý expediční výstup. Ale stojí to za to! Určitě se vyplatí zrovna sfouknout též Miláčka, i když tam je to celkem expozice.
31.7.2020 9:39:20 Pavlík Pěkné.
Nebýt to tak osolené, dám dvě hvězdy. Úvodní komín jsem vyřešil traverzem z vyššího místa soutěsky ke spáře a pak kolem spáry až na její konec na úroveň kruhu. Tam je tutový uzel, co pošetří morál na rozporový traverz ke kruhu. A je dobré si vzít fakt dlouhou šedesátku lano na slanění.

FOTKY

Železné pondělí 21.9.2010 | 3525x
Aleš

Železné pondělí 21.9.2010 | 3017x
Aleš

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Železné pondělí VIIb (VIIb)  (16.9.1961) Amorův šíp Milenecká hora (Adršpach) 6 komentářů (31.7.2020)u cesty jsou vloženy fotky - 2x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Amok — Amor — Eros — Gondola — Hrad — Křen — Miláček — Pometlo — Zamazaná — Žižiho věž — Boxer — Domovník — Hrouda — Chobot — Klusáček — Korál — Morgan — Ostrovní — Pusinka — Saská placka — Věž u Lucia — Všední — Zefír

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.