CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Velká Šivova noc IXa  (Hidden peak — Himálaj — Adršpach)

popis: Vpravo od údolní (jižní) hrany spárou a trhlinou k 1. kruhu. Vpravou stěnou ke 2. kruhu, (stavěním ze sedačky) žlábkem a spárou na vrchol.
datum prvovýstupu: 8.9.1984
autor: Stanislav Lukavský, J. Rymeš, V. Homolka
charakter: trhlina


věž: Hidden peak, obvod: Himálaj, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

17.4.2009 1:17:04 Jony Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Čekal jsem na ni několik let. Jednoho dne to přišlo, tak jsme šli. Jedna zbytečná smyčka dole v zalomení a pak jsem asi 3x zkusil jít dál, na konci úzký žáby jsem zkoušel dát smyčku, nepodařilo se a já pro ten den věděl, že je konec. Ale něco mi našeptávalo, že tenhle podzim je ten správnej. Moc jsem se nevyspal a v práci se mi nedařilo soustředit. Tak jsem zavolal Michalovi, jestli má volno odpoledne. Teplo zas moc být nemělo. Měl. Ještě v autě se míchaly pocity nejistoty s nutkáním to zkusit. Ale jakmile jsem hodil bagl na hřbet, bylo rozhodnuto. Věděl jsem, ža mám jeden pokus na smyčku, když nedám a couvnu, ten rok už to nezkusím. Smyčka kixla. Pohyby byly úplně jiné než jsem plánoval dole na zemi. 1 .kruh. 1. část. Ke 2. Q taky pěkně daleko, na smyčky to opět nevypadalo. Obtížně od kruhu, pak opatrně, ale překvapivě ne zas tak moc obtížně. Podařilo se mi i najít dunící přílepek na smyčku, min. pro moral lepší. Pod kruhem se stěna zase začíná bránit. Čas na rozhodnutí kudy dál se dá naštěstí najít. 2. kruh. Po chvíli zkouším přelízt čistě stavění, dostat se nohama do místa odstavění zas tak krutý není, ale horší to je potom, dýlka hraje prim. Takže zpět. Dobral jsem Michala. Přidržel mi nohu a i tak to bylo dost na sladko, nátah do oblý hranky žlábku, opřít nohy do ničeho a dát plytkou žábu, posunout nohu a už konečně do spáry. Nevím jestli Michal pode mnou tušil ... Velká Šivova noc, cesta z který se možná šediví. Je dobře, že takový jsou. Použítí bidla či jiný vochcávky specielně u takovýchto cest považuju za neúctu a ubohost.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Betelná spára VIIb  (16.4.1983) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Kavčí komín IV  (2.4.1961) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Koutová V  (2.4.1961) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 2 komentáře (22.10.2017)
Normál. Severovýchodní cesta IV  (21.6.1981) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Severovýchodní spára VI  (17.8.1981) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 1 komentář (10.8.2019)
Normál. Studená V  (25.11.1973) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 0 komentářů ()
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Velká Šivova noc IXa  (8.9.1984) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 1 komentář (17.4.2009)
Normál. Vnitřní V  (29.7.1963) Hidden peak Himálaj (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Blecha — Čho Oju — Dudh kosí — Harry peak — Manaslu — Mustagh Tower — Rododendron — Sinjolču — Svišť — Věž Herberta Tichého

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.