CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Údolní V  (Pazourek — Vstupní obvod — Adršpach)

popis: Z údolní strany vlevo žlabem a komínem do sedla. Sestup spárou doprava k hodinám. Spárou a vpravo stěnou (kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 24.8.1969
autor: Karel Živný, J. Živný
charakter: stěna | rajbas | ruční spára | komín


věž: Pazourek, obvod: Vstupní obvod, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

22.12.2012 14:29:29 lezecc Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Docela by mě zajímalo jestli má s touhle cestou někdo nějakou zkušenost? Já si říkal že jdu vylízt jen V, ale tahle se mi obvzlášt vryla do paměti. (Tedy pokud jsem se někde neztratil?) Nález žlabem byl už pohledu kekel, písek a zahrada...ale to mě nemohlo odradit....i když člověk v tom nehostiném terénu nabral celkem výšku a vracet se tím zpátky se nechtělo. Tak přišel nařadu komín....nevím jestli bylo něco špatně ale stál jsem pod osolenou převislou širočinou a plesnivou smyčkou u nohy. Vzhuru jsem odmítnul tak jsem se stylem výdech a posun o 1cm protáhnul spodní rozšířenou částí širočiny.(nikdo z ostatních spolulezců nepochopil jak) Po té až ke kruhu to slíbený "pětkový" lezení. Od kruhu jehož oblez by si klidně zasloužil VIIIa klasifikaci zbývá už jen pár metrů k vrcholu.
1.5.2018 17:26:34 Martin Normál.
Tak jsem zkušenost získal - tedy jen poloviční. Nástupovým slizem jsem udělal pár metrů nahoru a hned zase dolů, druhý pokus jsem nezkoušel. Ale říkal jsem, že by byla nejpíš škoda přijít o vrcholovou stěnku - tudíž jsme zahájili expedici Náhorní cestou do sedla (což mimochodem není taky žádná hitparáda), následoval sestup k hodinám a mělo přijít to hezké pětkové lezení na rozlez. Pominu-li, že to občas trošku duní a solí, tak je to i pěkné. Ke kruhu lehce, od něj velice těžce (ve vrcholovce klasa upravena sice na VI, ale i to asi málo). Jednou a dost :-).

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Náhorní II  (27.6.1969) Pazourek Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentář (17.4.2010)
Normál. Přeskok VI přeskok: 2 (11.6.1982) Pazourek Vstupní obvod (Adršpach) 0 komentářů ()
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Údolní V  (24.8.1969) Pazourek Vstupní obvod (Adršpach) 2 komentáře (1.5.2018)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Nudistka — Old Shaterhand — Ptákojeb lesní — Rybana — Sam Hawkins — Stoprocentní věž — Vinnetou

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.