CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Traverz V  (Orfeus — Jezerka — Adršpach)

popis: Od JZ (mezi Orfeem a Eurydikou) komínem na balkon a spárou šikmo doprava na hranu. Traverz stěnou doprava ke spáře Náhorní cesty a tou na vrchol.
datum prvovýstupu: 22.8.1964
autor: Antonín Rousek, J. Šotola, E. Zemánková
charakter: ruční spára | širočina | komín


věž: Orfeus, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

12.7.2012 9:26:59 Pavlína Pěkné.
Cesta se zdá od pohledu schůdná, ale nějaké nasazení vyžaduje. Už proto, že materiál je tu trochu hrubší; ze spoda taky není vidět závěrečná širočina. Jištění dobré, ale lano pak táhne, takže přinejmenším na balkonu se hodí zaštandovat (kyzy). Parádní výhled na jezírko – takže to i za ten výlet stojí.
24.7.2022 23:29:48 DavidH Pěkné.
Celkově můžu tuhle výpravu doporučit. Patří pro mne k těžším pětkám. Výlezová širočina mi dala dost zabrat. Bylo to takový všestranný a přineslo pocit zadostiučinění, že se muselo lézt. Štandování rozhodně ano, i tak to táhne. Hodiny pod závěrečnou širočinou jsou možná pryč, uzel tam šel.
28.7.2022 11:45:48 MichalF Pěkné.
Zajimava cesta: standovani na konci komina za ty vyrustky je hezke a dobrodruzne. Ve sparce od standu je material hruby a sypavejsi, ale vsechno ok. Zaverecna sirocinka dokaze pocechrat nervy, pod sebou ma clovek hodne vzduchu a cim vyse, tim se trochu rozsiruje. Dobry rozmer na zabopest. Lezl jsem na druhem.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Náhorní V  (29.10.1960) Orfeus Jezerka (Adršpach) 3 komentáře (17.12.2021)
Pěkné. Traverz V  (22.8.1964) Orfeus Jezerka (Adršpach) 3 komentáře (28.7.2022)
Normál. Údolní V  (29.10.1960) Orfeus Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Eurydika — Hádes — Hermes — Kalich — Kerberos — Medvědí stěna — Midas — Pygmalion

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.