CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Stará cesta V  (Blecha — Himálaj — Adršpach)

popis: Mezi Blechou a Hidden Peakem koutovou spárou do mezivěží a vpravo spárou na vrchol.
datum prvovýstupu: 3.10.1965
autor: Jan Farkaš
charakter:


věž: Blecha, obvod: Himálaj, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

9.8.2016 12:28:37 aleš69 Pěkné.
Je to snad nekratší cesta, která se leze na dvě délky. Trochu namáhavý, ale nezáludný nástup je vystřídán hezkým a příjemným dolezem na vrchol. Je tam kout, ruční spára i širočinka. Vhodné pro začínající spáraře.
12.8.2021 9:35:56 nosicek Normál.
Začínajícímu spáraři bych to teda nedoporučil. Úvodní koutek je hezký, ale na pětku hodně svižný. Spára na vršek už by za V být mohla, ale jištění špatné nebo žádné a kdoví jaká kráska to taky není.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Spárka VIIb  (4.8.1977) Blecha Himálaj (Adršpach) 2 komentáře (9.8.2016)
Pěkné. Stará cesta V  (3.10.1965) Blecha Himálaj (Adršpach) 2 komentáře (12.8.2021)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Čho Oju — Dudh kosí — Harry peak — Hidden peak — Manaslu — Mustagh Tower — Rododendron — Sinjolču — Svišť — Věž Herberta Tichého

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.