CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Sokolí hrana VIIa  (Rusalka — Město — Adršpach)

popis: Od SV spárou a komínem na pilíř. Stavěním k 1. kruhu, stavěním ze sedačky a vlevo sokolíkem podél hrany ke 2. kruhu. Stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 30.6.1963
autor: Karel Hauschke, J. Záleský
charakter: stěna | širočina | sokolík


věž: Rusalka, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

1.4.2010 15:52:52 Hans Normál.
Je to uz davno, co jsem to lezl, ale vzpominky mam asi takovy, ze teda na VIIa dost hardcore a slo hlavne o vrchol. Nejvic asi proveri nastupova sirocina, ale zbytek taky neni vubec zadarmo.
1.4.2010 18:03:54 Tatuš Pěkné.
Poctivá cesta. Ve třech jsme to lezli půl dne, a bylo to doslova dobývání :). Úvodní širočina padla na mě, a po zajištění celou panenkou lana mi to nepřišlo až tak hrozné. Z pilířku jsme stavěli volně, ačkoli tam byl klacek na cvaknutí kruhu. Zastávám totiž názor, že cesta se má lézt v podobném duchu, jako při prvovýstupu - tedy jakoby tam ten kruh ještě nebyl... U druhého kruhu jsme to málem zapytlili - o stavění u druhého není v průvodci ani zmínka, chtěli jsme to vzdát, ale nakonec nás něco osvítilo, postavili jsme a nějak se to už dolezlo, i když byl jsem rád za druhý konec lana. Kousek pod vrchem je taková divná díra, snad po bórku či rouráku a kolem toho je takový nepříjemný zved - možná tam měl být ještě jeden kruh, ale to je jen naše spekulace. Měli jsme myslím něco kolem 50. přelezu a dle knížky tam jednu dobu 9 let nikdo nebyl, takže každopádně výstup se vyplatí :)
13.7.2010 22:53:53 Alešák Pěkné.
V širočině dobře drží koleno, ale za VIIa je. Saské stavění ke kruhu je pěkné a pak hezké stěno-rajbasové lezení až n.v. Čistý přelez 2.Q je tak za VIIb, che to jen odvážit se k beznávratovému kroku nohama metr nad kruhem.
9.5.2011 20:10:45 lezecc Pěkné.
Je pravda že VIIa lezcům bych to asi nedoporučoval, uvodní širočina se prostě musí překousnout a nelitovat koleno. I když jsme kruh místo stavění nahodili, stavění by neměl být velký problém. Sokolo hrana mezi kruhama je za odměnu. Oblez druhýho kruhu, je asi o tom odhodlání, svádí to k tomu ale nechce se, tak došlo na stavění který je ve vrcholovce popsaný. Rajbasový dolez je už v pohodě jen to chce opatrně našlapovat.A zajímalo by mě co ta díra po navrtáváku? rouráku? kdo ví po čem nad kruhem, bez který by se k vršku stoupalo trošku hůř:)
9.5.2018 20:25:46 cervo Pěkné.
Širočina mi prišla OK. Naopak "akrobatická" časť z pilieru až tak veľmi nie. Kúsok nad 1.kruhom opäť začína lezenie, príjemný sokolík, 2.kruh a jemne osolené rajbásky na vršok, ktoré mi s čistým oblezom 2.kruhy prišli tak za VIIc. Dieru od kruhu/rouráku som samozrejme s radosťou podrtil a celkom potešila. Tesne pod vrškom sú myslím ešte hodinky. Ak ma pamäť neklame 60.prelez

FOTKY

Sokolí hrana 27.4.2010 | 2539x
Aleš

Sokolí hrana 27.4.2010 | 2482x
Aleš

Sokolí hrana 27.4.2010 | 2421x
Aleš

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Sokolí hrana VIIa  (30.6.1963) Rusalka Město (Adršpach) 5 komentářů (9.5.2018)u cesty jsou vloženy fotky - 3x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Divá Bára — Lalubi — Lidový vypravěč — Rodinná hrobka — Řeřicha — Serafíno — Tři bratři — Basa — Bouzek — Kobylka — Kolíček — Motýl — Nuget — Popraviště — Tomahavk — Věž dvou kamarádů

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.