CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Pasiáns VIIb (VIIb)  (Hvízdavý Dan — Milenecká hora — Adršpach)

popis: Od severu komínem na blok. Vlevo spárou ke kruhu, (stavěním ze sedačky) spárou a komínem na pilíř. Cestou Komín na vrchol.
datum prvovýstupu: 7.9.1969
autor: Leopold Páleníček a Jaroslav Houser
charakter: širočina


věž: Hvízdavý Dan, obvod: Milenecká hora, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

27.3.2010 10:17:52 Hans Normál.
Duo autoru mluvi za vse. Holt neni VIIb jako VIIIa a u tyhle cesty bych se nebal bod az dva obtiznosti pridat.
2.6.2010 23:54:55 birkof Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Těžký a špatně jištěný odlez z bloku až v podstatě k prvnímu kruhu. Je to později převislá spára a dost to tahá. Od kruhu mi to přišlo už lepší. Ale každopádně je to cesta, kterou si budete pamatovat! Jak píše Hans, taky mi to přišlo těžší než VIIb. Myslím, že VIIc s vykřičníkem by tomu sedělo víc.
3.6.2018 18:44:44 cervo Pěkné.
Na výkričník by som to asi nevidel a keď je sucho tak tam dokonca vidím aj hviezdičku. Ako píše Hans- duo autorov hovorí za všetko. Parádne poctivé lezenie v špárach takmer všetkých rozmerov. Z bloku pekný kus širočiny (miestami pekne zaberá päsť) super odistené väčšou bambulou. Z jaskynky strmá žaba (hodiny a tutová smyčka) ku kruhu. Čístý odlez trochu ťažší ale VIIc asi nie, stačí sa trochu natiahnúť... Záverečný širočino-komín je "čerešničkou na torte" a ešte celkom preverí.
8.8.2022 11:14:13 EMBER Echt gold.
Velká cesta ve které nenajdeš jediný nudný metr. Ke kruhu v pruměru idealní žába (střídavě široká pěst a úzká pulžába). S moderními pomuckami dobre odjištitelné. U Q sme dobírali, stavění není potřeba - kto k nemu doleze tak má taky na čistý oblez. Moc se mi líbilo, ale je pravda že tohle muže být za VIIb jedine v Ádru.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Komín IV  (0.0.0000) Hvízdavý Dan Milenecká hora (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Náhorní stěna IV  (0.0.0000) Hvízdavý Dan Milenecká hora (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Pasiáns VIIb (VIIb)  (7.9.1969) Hvízdavý Dan Milenecká hora (Adršpach) 4 komentáře (8.8.2022)
Normál. Skat V  (21.11.1982) Hvízdavý Dan Milenecká hora (Adršpach) 1 komentář (1.7.2019)
Pěkné. Stará cesta II  (11.5.1965) Hvízdavý Dan Milenecká hora (Adršpach) 1 komentář (11.7.2018)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Batyskaf — Čtyři apoštolové — Divá Bára — Krokodýl — Křídlo — Pacínek — Pipp — Přílba — Psance — Rádža — Setmělík — Strážce Smaragdové rokle — Šefildská věž

FOTKY K VĚŽI

Stará cesta 11.7.2018 | 2144x
wallda

piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.