CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Nádvorní IV  (Pivovarská — Vstupní obvod — Adršpach)

popis: Z předskalí ve vnitřním prostoru spárou na pilíř, rozporem a stěnou (kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 13.6.1964
autor: Karel Hauschke
charakter: ruční spára | komín


věž: Pivovarská, obvod: Vstupní obvod, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

5.8.2010 19:03:08 Jony Pěkné.
Spára na pilíř mi nepřišla úplně čtyřková (ale je to jen kousek), hlubší širší žába, z pilíře krátce zleva stěnou (hodiny) do rozporu, kruh a krátce k vrcholu. Asi by stálo za popátraní v minulosti, co to tam v tom vnitřním prostoru Pivovarské a Traťmistra kdysi bylo, jsou tam znatelné vytesáné záseky do skály, vypadá to jak pro trámy ...
5.8.2010 20:23:03 pavel Pěkné.
Ta spára je nepříjemná. Já tam na tom balkonku chvíli byl než jsem tam kopnul nohu. ale pak už je to hezký, lezení mezi dvěma věžema a bandou česko-polsko-německo-holandských turistů pod nohama :)
9.5.2018 19:34:35 cervo Pěkné.
Toto ma bavilo. Príjemná zastávka na večer, keď sa ešte nechce do hospody. Ľahké, dobre odistiteľné lezenie s luxusným výhľadom na krásavice opaľujúce sa v podprdách dole na lúčke ;)
6.6.2018 0:10:55 cervo
Ohľadom vnitřního prostoru Pavel Lisák píše: "Ve skále nalezneme stopy bývalých schodu, po nichž bylo lze dostati se až na vrchol. Tuto zmínku potvrzuje rytina z poloviny 19.století, kde je náznak jakéhosi jednoduchého altánu nebo zábradlí vyobrazen. Záseky ve skalách si dodnes mužete prohlédnout ve vnitřnim prostoru souskalí. Konstrukce výstupového schodište byla tvorená trámy vzpříčenými mezi skalami, na trámcích byly připevneny plošiny se soustavou žebříku. Vše bylo zbudováno v roce 1830. Podle zápisu v adršpašské kronice vedlo na vyhlídku 96 schodu...."
21.10.2021 10:11:16 Pavlík Pěkné.
Mnohem hezčí než vedlejší Cesta pračlověka Janečka. Spíše šestka.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Cesta pračlověka Janečka VI  (29.6.1982) Pivovarská Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentář (3.6.2017)
Pěkné. Nádvorní IV  (13.6.1964) Pivovarská Vstupní obvod (Adršpach) 5 komentářů (21.10.2021)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Porybný — Traťmistr

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.