CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Mezinárodní VIIb  (Kyklop — Jezerka — Adršpach)

popis: Od JV komínem do sedla, stavěním a stěnou na balkon k 1. kruhu. Vydatným stavěním ke 2. kruhu, stavěním ze sedačky, žlábkem a stěnou doleva na ochoz. Z jeho levého kraje stavěním, stěnou a spárou na pilíř. Stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 3.9.1975
autor: Milan Rusý a Harald Räuchle, H. J. Schurz
charakter: stěna


věž: Kyklop, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

30.5.2009 12:36:16 Jony Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Povedlo se nám to vylízt ve dvou a byla to celkem adventura. Od 2. kruhu jsme si nechali natažený fix na ochoz, asi spíš teda na oblbnutí sebesama, ale i to leckdy dost pomůže, že ... když jsem dolezl na ochoz, hledal jsem něco pro smyčku, ochoz totiž zas tak příiš komfortní není, jak jsme aspoň předtím doufali, a nenašel, teda jednu takovou tu na karabinu. Stavění se nám moc nezdálo, chyběl třetí, který by přidržoval, tak se nám tento úsek nakonec povedlo obejít variantou, kterou jsme nazvali Polickou, pokud si dobře pamatuju, a to z kraje ochozu traverz vlevo do spáry a tou, do níž výše se přidává originál, na vrchol. Mezinárodní aneb přátelství na laně.
4.9.2009 16:02:57 Tatuš Pěkné.
No my byli 4 + 2 holky na jištění od stromu při vydatném stavění (asi by stačilo obyč. stavění ze sedačky, ale my to neradi ojebáváme - stavění je součást lezeckých obtíží výstupu :-)). Žlábek od druhého celkem šel, na jeho konci 2 smyčky, ale ten rajbasový zarostlý přechod vlevo na ochoz nebyla moc prdel. Na ochozu jak říkáš - úplné kulové na jištění - nechal jem se fixnout a vyvěsil se přes něj nad tu lochnu do údolí. Volné stavění prej celkem šlo, ale ta spára byla ještě celkem dřina. Celkově super výstup - za 14 let jsme byli 3. :)

FOTKY

Mezinárodní 27.4.2010 | 2530x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 2581x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 2564x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 2541x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 2454x
Aleš

CESTY NA VĚŽ

Normál. Mezinárodní VIIb  (3.9.1975) Kyklop Jezerka (Adršpach) 2 komentáře (4.9.2009)u cesty jsou vloženy fotky - 5x
Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Mezinárodní - Polická varianta VIIb  (16.9.2003) Kyklop Jezerka (Adršpach) 1 komentář (30.5.2009)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Fundament — Klepeto — Krunýř — Kvíčala — Michael Jackson — Opomenutá — Pavoučí — Sedlová — Skleněná koule — Šavle — Šavlička — Škorpion — Titan — Turek

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.