CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Lámání údů VIIc (VIIIa)  (Hladomorna — Město — Adršpach)

popis: Nástup je z Krakonošova parku pod údolní (SV) stěnou. Spárou doprava pod převis, (stavěním) širokou spárou rozšiřující se v komín na balkon. Stěnou k římse, v ní traverz vlevo přes severní hranu k 1. kruhu (stavěním ze sedačky) a spárou ke 2. kruhu. Traverz stěnou doleva do komína a jím na vrchol.
datum prvovýstupu: 21.7.1970
autor: Jaroslav Houser a Ladislav Šolc, J. Poul
charakter: ruční spára


věž: Hladomorna, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

14.5.2009 6:44:51 Jony Pěkné.
1. stavění (ve spáře) jde, 2. stavění však čistě bylo nad moje síly, sice asi chápu, co by tam bylo třeba udělat, ale ... a už tuplem bysme se nepohybovali kolem VIIIa. Je to jedna z nejdelších spárových lahůdek v Ádru. Jistě nejdelikátnější je pasáž mezi kruhy. Už jsem taky slyšel, že tam jakýsi šťastný letec hodil tlamu z pod druhého, prý to byl dlouhý letecký zážitek. Minimálně jedna smyčka tam jde a podle mě dobrá (zhruba v půlce), ale chce si to s ní pohrát. Je dobrý si vysledovat opravdu suchý podmínky, protože několik posledních metrů pod 2. kruhem se hra přiostří, spára dělá vevnitř trochu nepříjemný véčko a jako naschvál zrovna v těch místech je mech. Parádní cesta.
14.5.2009 8:31:10 Čaj Normál.
Jojo, prý natočil přes 30 metrů a vytrhl dvě smyčky mezi 1. a 2.Q.
14.5.2009 9:55:25 magnusek Normál.
Nějak jsem nepochopil ten traverz v římse k prvnímu kruhu. Žádnou římsu jsem nenašel. Asi špatnej mikroskop. Spára mezi kruhy vypadá, jako že nic, a pod druhym najednou něco :-)
14.5.2009 10:31:51 Jony
No tak nějak ..., starý šeidvý průvodce říká: Z Krakonošova parku v údolní (SV) stěně spárou doprava pod převis, stavěním, spárou a komínem na balkon. Překrokem doleva k 1. kruhu, stavěním ze sedačky a spárou ke 2. kruhu. Traverz v římse doleva a komínem na vrchol.
14.5.2009 11:07:12 Hans Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Lezl jsem to za Kajou Novackem. Nejak jsme si zapomeli v aute pruvodce, takze jsem ho do toho nahnal primo a vznikla pekna naprimovaci varianta :). Pak kdyz dolezl na balkonek k borovici, tak me dobral a prej at to zkusim ciste k prvnimu. Bouldroval jsem tam v solidnim rozporu, a kdyz uz jsem myslel, ze by to mohlo jit, tak jsem zjistil, ze kruh mam pod nohama...Tak jsme to postavili :). Cisty oblez me moc jasny neni a uz vubec ne s udavanou obtiznosti. Spara ke druhymu je jeste poctiva.
16.11.2013 3:57:25 Alešák Pěkné.
V prvním stavění je potřeba trochu zabrat (širočina přes bříško), ale níže jde dobrá smyce. 1. kruh se cvaká trochu blbě, není moc vidět, jak je za hranou, ale jde to. Pasáž k němu žádná hitparáda, takový spárokomín, ze kterého se snad nedá vypadnout, jištění sporé a lezení to není nijak nádherné. Na čistý přelez prvního jsme zírali jak Alenka v Říši divů. Spára ke druhému je to nejhezčí, co tato cesta nabízí - parádní dlouhá vzdušná žába a rozhodně se vyplatí nepřelézt dvě dobrá místa na smyčky a ty pečlivě založit, protože poslední metry ke druhému dost přituhne a přivlhne. Od druhého se už žádné drama nekoná, pohoda.
3.6.2018 19:33:11 cervo Pěkné.
Nádherná a dlhočizná špárová línia! V ceste mi prišli ťažké miesta dve. Prvé čistý prelez úvodného stavania cez previštek v širočine. Istia to síce tutové bambule, ale zdalo sa mi to celkom poctivé, kludne by som povedal, že VIIIa. No a druhé miesto (pre mňa jednoznačne kľúčové) je cvakanie 1.kruhu. Takto napiču (pardon) cvakanie som už dávno nevidel. Vyplatí sa vybehnúť hore na pilier a zaistiť si to poriadne dlhou smyčkou o strom. Po úspešnom cvakanutí som výdatne použil pomoc kruhu a pokračoval špárou ďalej. Miesta na smyčky som nenašiel, ale moc som ani nehľadal, vyhlásený úsek pod druhým mi prišiel oproti spodnej časti úplne v pohode. Čistý oblez 1.kruhu = sci-fi... V knižke je názov Cesta mučedníků ak si dobre pamätám, mali sme 25.prelez

FOTKY

Lámání údů 14.5.2009 | 2020x
Jony

Lámání údů 14.5.2009 | 2042x
Jony

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Lámání údů VIIc (VIIIa)  (21.7.1970) Hladomorna Město (Adršpach) 7 komentářů (3.6.2018)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Pěkné. Lámání údů - Nástupová varianta VIIc  (15.7.2004) Hladomorna Město (Adršpach) 2 komentáře (14.5.2009)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Náhorní IV  (9.7.1975) Hladomorna Město (Adršpach) 2 komentáře (25.6.2016)
Normál. Přepadem III  (18.8.1980) Hladomorna Město (Adršpach) 1 komentář (14.5.2009)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Abbé — Arcteryx — Bludný balvan — Dalibor — Goliáš — Napoleon — Karlík

FOTKY K VĚŽI

Lámání údů - Nástupová varianta 14.5.2009 | 1700x
Jony


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.