CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Klasická VIIa  (Himálajská vyhlídka — Himálaj — Adršpach)

popis: Údolní (SV) stěnou vlevo do spáry (1. kruh) a přes převis ke 2. kruhu. Stěnou vpravo ke 3. kruhu. Žlabem vpravo nebo stěnou přímo na temeno.
datum prvovýstupu: 8.8.1998
autor: Jan Adamec jun. a Miroslav Josefi a Jan Adamec
charakter:


věž: Himálajská vyhlídka, obvod: Himálaj, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

28.1.2016 21:27:06 Martin Echt gold.
Sice se nejedná ocestu na věž, ale na masiv, přesto pro mě jedna z nejhezčích cest ve Dvorské rokli - kousek spáry, stěny a pár rajbasových kroků - odhadem 30 m krásného lezení s dobrým jištěním.
2.11.2016 12:17:45 Staník Pěkné.
Kromě začátku v trochu horším matroši celkem fajn lezeí. Spára je o něco lehčí než vypadá, občas chyt, dvoje hodiny a bambule v římse. Ovšem musí být suchá. Krut je převis kolem 2. Q. Závěrečná stěnka je fakt exponovaná lahůdka, 2× hodiny a smyčka. Obtížnost bych viděl spíš na VIIc.
20.8.2018 9:00:13 Belmondo Pěkné.
Pěkný lezení v týhle cestě. Nástup je teda v horším a zdál se nám těžší než VIIa. Od 1.Q až nahoru pak krásný lezení, ale bohužel je to dost zajetelený. Pro ten případ jsme si vzali kartáček, hodil se. Od 1.Q ke 2.Q jsem motal 4x hodiny. Dle vrcholovky se to moc neleze a píšou tam, že od 3.Q přímo n.v. je to varianta za VIIIa.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Klasická VIIa  (8.8.1998) Himálajská vyhlídka Himálaj (Adršpach) 3 komentáře (20.8.2018)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Irvineho věž — Malloryho věže

FOTKY K VĚŽI

piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.