CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Katapult VIIb  (Kámen — Panoptikum — Adršpach)

popis: Od SZ komínem a spárou přes převis na její konec. Stěnou traverz vpravo ke spáře a tou přes převis ke kruhu. Spárou na vrchol.
datum prvovýstupu: 1.10.1978
autor: Stanislav Lukavský, J. Přibyl
charakter:


věž: Kámen, obvod: Panoptikum, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

12.12.2019 13:57:21 Alešák Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Poměrně neznámá, přesto zážitkově bohatá a velkolepá spárová linie. Pod prvním (a jediným) kruhem číhají dvě převislé pasáže v solivém materiálu, které se ale navzdory očekávání dají jakžtakž odjistit. Širočina nad kruhem je pak delší, než by se odspodu zdálo, přičemž šířka se moc nemění. Na VIIb tvrdý ořech.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Adršpašská možnost VIIb  (27.6.1982) Kámen Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (6.9.2019)
Normál. Didgeredoo IXc  (10.8.1996) Kámen Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Katapult VIIb  (1.10.1978) Kámen Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (12.12.2019)
Normál. Katapult – Opouštěcí varianta VIIb  (29.7.1987) Kámen Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Silná dekáda VIIb  (26.4.1981) Kámen Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Stará cesta II  (20.4.1973) Kámen Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Taneček VIIb  (22.8.1979) Kámen Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Trénink na večer VIIb  (19.5.1979) Kámen Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Boubel — Boubelka — Čučátko — Kamínek — Neznámá — Skarabeus — Sněhurka — Šejk — Trosky — Vodní kámen — Vodník

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.