CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Hlava XXII VIIIb (VIIIb)  (Lupič — Ostrov — Adršpach)

popis: Od SV vydatným stavěním do převislé spáry a tou ke kruhu. (Stavěním ze sedačky) a stěnou na vrchol
datum prvovýstupu: 13.9.1975
autor: Jaroslav Poul a Otakar Hála
charakter: ruční spára


věž: Lupič, obvod: Ostrov, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

4.2.2010 8:22:49 Jony Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Nevím jak to dělali v roce 75, ale byla tam (asi ještě je) ve strmý soutěsce opřená do začátku spáry vetchá slabá souška, která supluje vydatné stavění. Překonání tohoto stavění doprovázené strašidelným praskáním v soušce, jejiíž opřený konec je dosti slabý, byl zážitek. Vidina, že to člověk odvalí s kusem soušky soutěskou dolů měla až moc dobrý obraz. Leze se takřka hned, smyčky jdou, ale něco to stojí. Pěkný hýbání. Nahoře přelez stavění šel překvapivě rozumně. Přelezů málo.
6.2.2010 21:47:09 Hans Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Stavění po soušce dost dobrý :). Lezeni až ke kruhu, smyčky nic převratnýho. Kousek pod kruhem mě přišlo nepříjmný místo, navíc tam byla spára vlhčí a uvnitř mech. Tuším, že jsme tehdá měli s Jonym druhý přelez (první myslím M. Volhejn)
12.2.2010 17:09:24 magnusek Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
No to jsou vzpomínky, v únoru. Tu soušku by už mohl správce oblasti vyměnit :-) Cesta mi přišla spíš důstojná než pěkná (viděno okem druholezce).

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Hlava XXII VIIIb (VIIIb)  (13.9.1975) Lupič Ostrov (Adršpach) 3 komentáře (12.2.2010)
Normál. Lupičská III  (9.5.1962) Lupič Ostrov (Adršpach) 2 komentáře (20.6.2017)
Normál. Šibenice VIIb  (15.6.1996) Lupič Ostrov (Adršpach) 2 komentáře (23.9.2019)
Normál. Údolní spára VIIa (VIIa)  (20.6.1970) Lupič Ostrov (Adršpach) 4 komentáře (3.7.2011)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Pěkné. Uloupená spára VIIa  (2.6.1973) Lupič Ostrov (Adršpach) 2 komentáře (3.6.2012)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Angrešt — Bazilišek — Čertík — Démon — Dingo — Džunka — Fregata — Hříbek — Ještěrka — Julián — Nebesa — Pálavská — Pašerák — Pekelník — Peklo — Poloostrov — Poskok — Pusina — Rohatá — Silwer — Skočná — Skunk — Trutnovská — Tulák — Vrak

FOTKY K VĚŽI

Údolní spára 28.10.2009 | 2720x
Iwoš

Údolní spára 29.10.2009 | 2849x
Iwoš


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.