CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Hansova cesta VIIb  (Protopapatakis — Jezerka — Adršpach)

popis: V pravé části SZ stěny Raka (v průchozím komíně) spárou na pilíř k 1. kruhu. Z přepadu stavěním a stěnou (2. kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 29.5.1981
autor: Hasso Gantze, M. Kühn, H. Güldner, M. Mortensen, H. Müller, P. Jacob
charakter:


věž: Protopapatakis, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

12.9.2009 23:23:45 Alešák Pěkné.
Nějak mi ve výběru charakteru cesty chybí následující políčka: hlína, zelenina a dlouhý přepad, což nejlépe vystihuje tuto cestu. K 1.Q se leze nádherným záhonem, zelenější jsem jaktěživ neviděl. Následuje opravdu dlouhý přepad do ležáku, myslím, že i mistr rozporů pan Gantze tam byl se svými 202cm natažený jak struna. A nakonec krátká mixová stěnka (zavlhlé chyty x superpevný vřes). My měli hore zdar po několika letech a 1. přelez cesty. Pro lidi se smyslem pro dobrodružství hvězdičková cesta.
13.9.2009 11:09:37 Tatuš Pěkné.
Kdo nelezl, jako by nežil :D. Velký zážitek :)
25.9.2015 21:52:30 Jony Normál.
V průvodci je špatně popis. Stavění není z přepadu, nýbrž přepad je řešen stavěním (dle Gantzeho manuálu).

FOTKY

Hansova cesta 2.11.2009 | 4182x
Alešák

Hansova cesta 15.9.2009 | 2924x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Hansova cesta VIIb  (29.5.1981) Protopapatakis Jezerka (Adršpach) 3 komentáře (25.9.2015)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Normál. Popocatepetl IXa  (9.8.1992) Protopapatakis Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Kolda — Kozák — Fundament — Klepeto — Kvíčala — Pavoučí — Rak — Vojtěch — Žalud

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.