CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Cesta Tomáše Bati VIIc (VIIIa)  (Migdalka — Království — Adršpach)

popis: Z náhorní strany (stavěním) a sokolíkem k 1. kruhu. Traverz stěnou doprava na plošinku, rozporem o Dagovy uši ke 2. kruhu (stavěním ze sedačky) a stěnou přes převis ke 3. kruhu. Po hraně na vrchol.
datum prvovýstupu: 15.7.1966
autor: Jaroslav Poul, Z. Malínský, P. Bezruč, I. Vojtek
charakter: stěna | ruční spára | sokolík


věž: Migdalka, obvod: Království, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

23.1.2010 11:15:23 lezecc Normál.
Už je to nějaká doba co jsem cestu lezl ale na žádný rozpor o vedlejší věž si nepamatuju?Lezli jsme to od začátku podél trhliny až na její konec a pak stěnou na vrchol.Každopádně tenkrát jsem měl chvilkama nepříjemný pocity a od tý doby jsem neměl myšlenky na její opakování.
23.1.2010 11:40:42 Jony Pěkné.
Originál odbočuje na začátku trhliny doprava, v té řekněme římse, do rozporu. Doporučuju i originál, pže ten rozpor mezi hranami je vzdušný, ale přitom celkem přívětivý narozdíl například od Šavle u Kyklopa v Jezerce.
4.8.2021 8:41:28 Pavlík Pěkné.
Parádní záležitost. Srovnání se Šavlí je na místě, ale zde se na iksko (X) dělá méně kroků. Nejtěžší je nalézt do komína a pak z rozporu cvaknout kruh. Nějaká odvaha se předpokládá, protože posledni jištěni se dá založit ve spáře. Ve vrchlové stěnce se ještě musí zabojovat. Od posledního kruhu to je na vrchol dál, než to vypadá a trochu to solí. Pro lezce menšího vzrůstu to je podle mě vykřičníková záležitost.

FOTKY

Cesta Tomáše Bati 23.1.2010 | 3071x
lezecc

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Cesta Tomáše Bati VIIc (VIIIa)  (15.7.1966) Migdalka Království (Adršpach) 3 komentáře (4.8.2021)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Pěkné. Jazzová variace VIIIa  (0.0.2007) Migdalka Království (Adršpach) 1 komentář (23.1.2010)
Normál. Reggae variation VIIIa  () Migdalka Království (Adršpach) 2 komentáře (17.7.2015)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Dagovy uši — Gejši — Chachoňka — Krecbachov — Krysař — Lotrando — Misantrop — Věž Lucie Rakoncajové

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.