CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Celibát VIIb  (Abbé — Město — Adršpach)

popis: Od JV z předskalí sokolíkem a spárou ke kruhu. Stěnou traverz doleva k šikmé spáře a tou vpravo na její konec. Stěnou doprava a po hraně na vrchol.
datum prvovýstupu: 11.7.1981
autor: Jaroslav Houser a Stanislav Lukavský, P. Mocek, J. Polák
charakter: stěna | sokolík


věž: Abbé, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

18.9.2014 9:27:20 Jony Normál.
Opomíjená, menší, zato obtížná věž. Od roku 1981 čekala na první opakování až do července roku 2000, kdy úspěšně zaútočilo družstvo saských lezců. To vyprovokovalo druhé saské družstvo ze zájezdu a to po pár dnech stanulo také na vrcholu. Následujících cca 14 dní se nic nedělo. Blízké okolí Štěpánské koruny však toho roku podléhalo vizitě nic netušícího Pavla s Kýsou. Celibát zaznamenal další úspěšný přelez. Dalších 14 let se nic nedělo. Až na konci léta roku 2014 se podařilo družstvu zmítanému taktem Yo-Yo bandu, v čele s Petrem N., úspěšně slanit z vrcholu Abbého. O dění v jihovýchodní stěně vás budeme nadále informovat.
1.10.2020 18:23:39 Piskoř
Když se znehodnotí pointa cesty, znehodnotí (zruší) to celou cestu. Díky Míro.
1.10.2020 20:03:42 lezecc
...neboj, cesta svoji pointu opět získá....
1.10.2020 21:24:38 Piskoř
Samozřejmě, ale už to nebude ta původní cesta. Jinak doufám, že nejsi zastáncem toho, aby molh kdokoliv a kdykoliv dodávat cesty do hotových cest.
1.10.2020 23:04:26 Jony
Ten poslední kruh "nové" cesty (už si nepamatuju název), který má Piskoř na mysli, půjde ven, protože dojišťuje Celibát. O tom není potřeba diskutovat. S Petrem jsme lezli obě cesty. Autoři jsou si vědomi pochybení. Kruh jsem slíbil, že vyndám, aby se Celibát stal zase Celibátem. Zatím se tak nestalo (nezapomněl jsem, jen jsem chtěl brigádu pořešit v rámci dodělání nové cesty). Pokud se něco zas neposere, tak do léta 2021 zmizí.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Celibát VIIb  (11.7.1981) Abbé Město (Adršpach) 5 komentářů (1.10.2020)
Normál. Život v pokušení IXb  () Abbé Město (Adršpach) 1 komentář (6.10.2020)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bludný balvan — Hladomorna — Hrobař — Napoleon — Rychtář — Sokolí jehla — Štěpánská koruna

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.