CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Celibát VIIb  (Abbé — Město — Adršpach)

popis: Od JV z předskalí sokolíkem a spárou ke kruhu. Stěnou traverz doleva k šikmé spáře a tou vpravo na její konec. Stěnou doprava a po hraně na vrchol.
datum prvovýstupu: 11.7.1981
autor: Jaroslav Houser a Stanislav Lukavský, P. Mocek, J. Polák
charakter: stěna | sokolík


věž: Abbé, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

18.9.2014 9:27:20 Jony Normál.
Opomíjená, menší, zato obtížná věž. Od roku 1981 čekala na první opakování až do července roku 2000, kdy úspěšně zaútočilo družstvo saských lezců. To vyprovokovalo druhé saské družstvo ze zájezdu a to po pár dnech stanulo také na vrcholu. Následujících cca 14 dní se nic nedělo. Blízké okolí Štěpánské koruny však toho roku podléhalo vizitě nic netušícího Pavla s Kýsou. Celibát zaznamenal další úspěšný přelez. Dalších 14 let se nic nedělo. Až na konci léta roku 2014 se podařilo družstvu zmítanému taktem Yo-Yo bandu, v čele s Petrem N., úspěšně slanit z vrcholu Abbého. O dění v jihovýchodní stěně vás budeme nadále informovat.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Celibát VIIb  (11.7.1981) Abbé Město (Adršpach) 1 komentář (18.9.2014)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bludný balvan — Hladomorna — Hrobař — Napoleon — Rychtář — Sokolí jehla — Štěpánská koruna

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.