CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Bratranecká VI  (Šašek — Království — Adršpach)

popis: Mezi Šaškem a Cimbuřím náhorním komínem na balkony. Stěnou do výklenku a doprava ke kruhu. V římse doprava na balkon SZ stěně pod žlab, jím a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 25.7.1962
autor: Jaroslav Krecbach, L. Feygl
charakter: stěna | komín


věž: Šašek, obvod: Království, oblast: Adršpach, historická vrcholová knížka: Šašek 1962 — 1996
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

20.8.2009 17:55:51 lezecc Pěkné.
Zase jedna VI jako "prase"Uvodní komín je fajn, sem tam se založí smyčka a není se čeho bát, v traverzu už trošku přituhuje na VI-kový lezení a nakulení do vrcholového žlabu je pěkný gymnastický výkon. Ze žlabu se nakonec stane úzký komín a pak už jen dát pozor na vrcholový rajbásek.
21.8.2009 7:45:11 Staník Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Ano jistě další "jedna z těch mnohých krásných co si každý může vybrat" pro ty co nemají smysl pro ironický humor - další zprzněná cesta. Nález do žlabu - nejištěné psycho nad policí bez jištění. Nechtěl bych vidět tu tlamu když to nevyjde. Být tam kruh je to evergreen. Citátem klasika: "To je dobře Jardo, že jsi tam nedal kruh, aspoň se to moc nepoleze". Můžu se zeptat, jak jste udělali zdvih do žlabu přes převis?
21.8.2009 12:38:49 lezecc
Nález je opravdu "lahůdka" je potřeba nastoupat a po levý a pravý straně žlabu jsou k dosažení dva "chyty" ty je potřeba fixnout nahodit vysoko pravou nohu do žlabu a tělo protlačit do vniitř.Ale je prevda že je to taková ta chvilka nejistoty a divných pocitů.
24.8.2009 17:16:38 Borek Normál.
Taky jsem se nechal kdysi nalákat na nízkou obtížnost, nepoučen, co je možno očekávat od auorů. Odměnou je celoživotní zážitek. Díky serveru Pískaři je možno zjistit "do čeho jdeš" již předem a svobodně se zážitku vzdát (neboť cena je příliš vysoká).
24.1.2012 9:48:20 Šáfa Normál.
Takže stížnosti na autory nejsou úplně na místě. Dali tomu v tom dvaašedesátém za VII a nález do žlabu jistila borovice. To spíš jestli by to místo ní nesneslo dodaný kruh?
24.1.2012 17:23:11 beny Normál.
No, lezl jsem to cca před 20 roky a na balkonku pod žlabem byla opravdu borovička. Tak 10 cm v průměru. Dalo se za ni zajistit a snad i použít k nalezení do žlabu. Pokud tam borovice není určitě by tam měl být dodán kruh.
24.1.2012 18:29:15 Staník
Co si pamatuji vypadalo to tam jak na fotce k cestě - na polici nic, cca 1,3m pod policí jakési břízky. Krux je cca 3,5 m nad policí a ta rozhodně nemá velikost na odskakování. Zda přidat Q, budou řešit asi jiní, za nás to bude těžko průchozí. Mimochodem 1. Q u kterého se musí štandovat je (taky) danej imbecilně, člověk v něm visí jak pytel .... přitom o metr vedle je polička na které by se dalo pohodlně stát.
25.1.2012 10:02:52 beny
Ano s tím suhlasím. 1. kruh je krásné visení. Pokud tam ta borovička pod tím žlabem už není, tak by to tam kruh chtělo. Už když jsem to lezl, tak byla taková churavá... Můžeme dát návrh na VK a kruh tam případně dodat. Asi by to pak byla cesta na hvězdy bez vykřičníku.
21.7.2013 21:43:03 myš Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Tak kruh tam dodaný není, traverzovat jde celkem dobře i zpět.......
22.7.2013 13:51:14 EL Diablo Normál.
Klasika za 6 v Ádru. Kruh je ale daný dost debilně. Lezl jsem to v noci a marně jsem ho v traverzu hledal. Nenapadlo mně, že ho mám pod nohama :-) Ale to je asi schválně, aby se do něj zbytečně nesedalo :-) Do žlebu trochu to chce vyhodit hodně nahoru nohu - žádný kouzla tam nehledat.
10.12.2021 7:10:26 Pavlík Pěkné.
Na vykřičník to není. Při nástupu do žlábku se dá udělat dobrý štand a případně prvolezci podržet prodloužený záda, kdyby měl tendence se ze žlábku vykulit. Při nejhorším se nabízí saské stavění, ať se nemusí traverzovat zpátky ke kruhu. Rajbas na konci může ještě potrápit.

FOTKY

Bratranecká 20.8.2009 | 2998x
lezecc

CESTY NA VĚŽ

Normál. Boj o korýtko VIIc  (11.8.1984) Šašek Království (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Bratranecká VI  (25.7.1962) Šašek Království (Adršpach) 11 komentářů (10.12.2021)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Cesta vládních šašků VIIIb  (2.6.1984) Šašek Království (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Ples bláznů IXb  (0.0.0000) Šašek Království (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Počmáraná VIIc  (29.7.1977) Šašek Království (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Cimbuří — Čarodějka — Čarodějná hůlka — Černý cikán — Kojná — Král — Královna — Princ — Princezny — Sluha

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.