CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Bosou nohou V  (Šídlo — Jezerka — Adršpach)

popis: Údolní (JZ) spárou na temeno.
datum prvovýstupu: 1.8.1993
autor: Petr Slanina, S. Lukavský
charakter: ruční spára


věž: Šídlo, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

19.9.2013 10:18:17 Tatuš Normál.
Klasická pětka Špeka a Cigoše, na Bručových stránkách tomu dávají VIIc a lebku... První polovinu nabíráš výšku žábou, druhá půlka je spíš takový žlab (nepříjemný přechod žába-klíč). Nějaké uzlíky jsem tam našťoural, ale nic z čeho bych slintal. Pro fajnšmekry.
19.12.2017 23:12:44 michal Normál.
Klíčové jsou poslední 4-5m spáry. Bývá špinavá, zavlhlá. Jdou uzlíky na začátku tohoto úseku (níž nejsou ani potřeba), ale ne každému tam budou držet. Není to úplně lala.
21.10.2021 9:50:18 Kostiej Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Přidám k předchozím: Výlez z žáby do rozšíření se dá ulehčit odšlápnutím na pravou římsu. Člověk u toho tahá za takovou mazlavou prstovku. Není to vyloženě těžký, ale... Pětkař by tu mohl propadnout. Jinak za to různé ladění a točení bych * i dal.

FOTKY

Bosou nohou 19.12.2017 | 2336x
michal

CESTY NA VĚŽ

Normál. Bosou nohou V  (1.8.1993) Šídlo Jezerka (Adršpach) 3 komentáře (21.10.2021)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Chameleon — Ještěrka — Ještěrovo křídlo — Michael Jackson — Opomenutá — Vážka

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.