CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Broumovské stěny — V horách

Velká plošina Stěn spadá k jihozápadu příkrými složitými svahy a s velkým výškovým rozdílem do údolí Stekelnice v Řeřišném. Při pohledu od Machova vzbuzují svahy Stěn dojem hor. Mnoha místům těchto svahů, různě pojmenovaným, se lidově říká V horách. Z Řeřišného od hájovny stoupá žlutě značená turistická stezka buď přímo skupinami věží, nebo v jejich blízkosti.

zdroj: Hans a Horolezecký průvodce Východní Čechy, K. Šmíd

dílčí obvody: U Junácké vyhlídky, U Vévody, Spáleniště, U Turka, Barklovy rokle, Mydlářské kameny, Pod Signálem

lezení povoleno: lezení s omezením

123

Ušák cesty: Východní hrana III  — Hrana V  — Žlábkem VI  — Nejmladší u stolu VIIc
Velký a malý trpaslík cesty: Stavěním z Rozporáku III  — Cesta spárou IV  — Cesta od jihozápadu IV
Vévoda cesty: Žábovka V  — Plíživá cesta VI  — Borůvka VI
Vidlička cesty: Po obědě IV  — Bezkruhová IV
Zahřívací cesty: Atraktivní V  — Říjnová varianta V
Zarostlá cesty: Rohem IV  — Rohem – Varianta V  — Rozporem V
Zlezená cesty: Od severovýchodu III  — Od severovýchodu – Varianta III  — Hradecká IV  — Pod slaněním IV  — Tygří mast IV  — Traversem IV  — Tutáč IV  — Fialková slavnost IV  — Z nouze ctnost V
Zoubek cesty: Severní hrana VIIa
Žlabajs cesty: Žlábkem IV

123piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.