CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Spirálová VIIa  (Eurydika — Jezerka — Adršpach)

opis: Od JZ komínem do jeho rozšíření (stavěním) k 1. kruhu. Traverz v římse doleva ke 2. kruhu a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 15.8.1965
autor: Ilja Špitálský a Milan Rusý
charakter: ściana | komin


wieża: Eurydika, obwód: Jezerka, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

31.5.2009 16:30:10 Hans Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Obtížnost dle mě je někde výš. Je to starý VIIa! Ačkoliv si myslím, že nejsem žádnej prcek a když je třeba, že umím roztáhnout nohy :), tak to stavění k 1.kruhu jsem nedal čistě. Následovala tedy stavěcí epizoda. Jištění kolem šutru ležícího v polici a Sejfy na mých zádech sklouzával a kruh ne a ne dosáhnout. No nakonec vše dobře dopadlo. V traverzu pak jde nějaká slabší smyce. Naštěstí jsem ten druhej kruh viděl zdola, takže jsem tušil, kde je. Protože z lezecký pozice není vůbec vidět a pokud si dobře vzpomínám, tak jsem k němu dělal zved, kde jsem si rval nohu k ruce....kruh jsem nakonec za hranou nahmatal a byl jsem za něj celkem rád. Každopádně tahle cesta nabízí zážitek hlavně po psychické stránce a přelezu moc nemá.
31.5.2009 18:17:52 Čaj Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
No já jsem si pro jistotu vzal na 1.Q metrové bidélko a teda horko těžko se z rozporu povedlo cvaknout. Bohužel jsem v římse nezakládal a 2.kruh odspodu neviděl- dost jsem se na konci římsy divil kde je. Inu Iljův logicky natlouklý kruh :-)) No i ve vrcholovce měl Ilja napsané "Od 1.Q římsou (smyčka) a těžce k 2.Q."
4.8.2014 9:59:00 Jony Normalka.
V originální knížce se o stavění u 2. kruhu autoři nezmiňují.

ZDJĘCIA

DROGI

Normalka. Fajnerys VIIIb  (24.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 0 komentarze ()
Fajne. Přes nos VIIIb (IXa)  (29.8.1990) Eurydika Jezerka (Adršpach) 1 komentarz (20.8.2009)
Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Spirálová VIIa  (15.8.1965) Eurydika Jezerka (Adršpach) 3 komentarze (4.8.2014)

MAPA

OKOLICA

Bendžo — Hádes — Hermes — Kerberos — Medvědí stěna — Midas — Orfeus — Pygmalion

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.