CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Šikmá smrt VIIb (VIIc)  (Saturn — Město — Adršpach)

popis: V pravé části SV stěny věže rozporem (mezi Saturnem a Marsem) k 1. kruhu, šikmou spárou doprava na hranu ke 2. kruhu. (Stavěním) a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 1.7.1973
autor: Miloš Nosek a Stanislav Lukavský, J. Seifert, M. Pražák
charakter: rajbas | ruční spára | komín


věž: Saturn, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

19.6.2009 7:22:52 Jony Normál.
Zas taková "smrt" to není, ale v jednom místě je trochu nepříjemná. Smyčky nějaký jdou, už ale nevím, jestli to nepříijemný místo bylo před či po dobré smyčce. Atmosféru Šikmé smrti naplňuje pilíř dole v komíně.
19.6.2013 17:15:38 Alešák Pěkné.
Až donedávna jediná cesta na věž. Ale parádní. Rozpor ke kruhu je docela široký, ale žádné zlo. Ke druhému šikmá technicky zajímavá spára a dolez typicky Ádrovským rajbasem. Přelez stavění VIIc. 2 kruhy plus dvě smyce.
13.6.2016 14:11:18 cervo Pěkné.
Na ten rozpor som chvilku nechápavo čumel ale je to lepšie ako vyzerá. Od kruhu nepríjemná doprava ubiehajúca špára, kde to už chce dobrú špárovú techniku. Prelez stavania mi ťažký neprišiel ale zato potrápil posledný krok pod vrškom (výška výhodou)...

FOTKY

Šikmá smrt 13.11.2013 | 3106x
lezecc

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Seance VIIIb  (15.6.2002) Saturn Město (Adršpach) 1 komentář (17.6.2013)
Pěkné. Šikmá smrt VIIb (VIIc)  (1.7.1973) Saturn Město (Adršpach) 3 komentáře (13.6.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Borovička — Jupiter — Mars — Orion — Pluto — Uran — Venuše

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.