CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Kamikadze VIIIb  (Hladová — Jezerka — Adršpach)

popis: Spárou Cesty do kopce k lávce a po ní doprava k 1. kruhu. Vpravou stěnou ke spáře a tou ke 2. kruhu. Stěnou šikmo doprava na balkon, seskokem na předvrchol a Severní cestou na vrchol.
datum prvovýstupu: 7.8.1982
autor: Tomáš Čada, J. Walzel
charakter: stěna | ruční spára | sokolík


věž: Hladová, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

14.2.2010 11:26:34 Hans Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Obří přílep, který duní. Před traverzem k 1. kruhu lze doporučit založit smyčku do spáry o kus výš. Travers ke kruhu je špinavý. Pak ještě hustý odlez od kruhu. Následuje sokolíkovo spárový lezení za obrovský přílep ke druhýmu kruhu. Čadis za mlada :) uměl i morálový věci, když chtěl. Myslím, že jsme tehdá měli druhý přelez.
14.2.2010 12:14:34 Jony Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Byl jsem opravdu rád, že jsem se nakonec rozhodl vrátit se z pod 1. kruhu do spáry a dát dobrou smyčku. Sice mi to nepřipadalo tak zapeklitý (zprvu!), ale nakonec to byla dobrá volba, je to pokrytý takovým filmem od stékání vody a lišeje, který jde těžko dobře očistit (možná s kartáčem by to šlo líp). To žebro, přílep, bylo pro mě dost psycho. Jsou místa kde se vidí skrz, je slabé, lupe, žába místy dovede přílep snadno trochu víc odchlípnout ... dýchal jsem tam raději potichu. První přelez měl tuším v 84 Iwoš Wondráček, už ale nevím s kým. Pro mě jedna z těch cest, který stačí provokovat jenom jednou.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Cesta do kopce VIIc  (14.9.1975) Hladová Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Kamikadze VIIIb  (7.8.1982) Hladová Jezerka (Adršpach) 2 komentáře (14.2.2010)
Normál. Severní V  (27.6.1962) Hladová Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Střemhlavé prkno VIIIa  (14.10.1979) Hladová Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Zelená spára V  (20.9.1975) Hladová Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Arnika — Čekanka — Héraklés — Květák — Mařena — Prha chlumní

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.