CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Studničkův odkaz VIIIa (IXb)  (Královna — Království — Adršpach)

opis: Z bloku na náhorním předskalí vydatným stavěním k 1. kruhu. Stavěním ze sedačky doprava k řimse, stěnou přes převis ke 2. kruhu (stavěním ze sedačky) a stěnou ke 3. kruhu. Stěnou na římsu, doleva do kouta a spárou na kazatelnu. Vpravo stěnou ke 4. kruhu, (stavěním) stěnou pod převis k hodinkám a vlevo k 5. kruhu. Žlabem a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 11.7.1965
autor: Bruno Flegel a Ilja Špitálský, M. Rusý
charakter: ściana | rajbas | szczelina | wieloosobowa żywa drabina


wieża: Královna, obwód: Království, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

23.1.2010 11:35:14 lezecc Normalka.
těžko něco napsat k tavéhle cestě...První vydatné stavění se dalo řešit pomocí erární trubky která ležívala na nástupu.Ke druhému kruhu to šlo jen jsem byl rád že v něm tenrát vysela smyce která mi ho o kousek přiblížila.Následný lezení mi nějak v paměti neutkvělo, tak snad v tom nebyl žádný velký problém.Nejsilnější prožity mi cesta poskytka při odlezu od posledního kruhu parádním vyhlazeným žlábkem do kterýho je dobrý mít oblečení s pořádným třením.Výlezový žlab opravdová třešnička až na vršek.Cesta sama o sobě není uplně to pravý...ale jde o krásný dobrodružství při dobývání jedný z nejhezčích věží v Adršpachu.
2.10.2016 20:10:33 cervo Fajne.
Výdatné stavění stojí za tú srandu pekne poctivo odstavať (a zoberte si poriadnych chlapov). Ocitol som sa pod 8 členným teamom a chýbalo mi asi 30cm ku kruhu (dierka po navrtavaku samozrejme v úrovni vystretej ruky). Asi na tretí pokus to našťastie klaplo. 2.kruh opäť pekne vyštípaný, od neho konečne kúsok pekného lezenia až po 4.k. Tam zase všakovaké pieskarske "výmysli" a techniky cez 5.kruh do legendárneho žlábku, ktorý ešte preverí ako veľmi sa chcete dostať na tento krásny vršok. Čistě? A za IXb? No neviem asi zase záleží od toho, kto si čo pod čistým prelezom predstavuje...
28.2.2018 10:54:05 Pavlík Bardzo fajne.
Pěkný. Moc pěkný. Si myslím, že když se místo třípatrového stavění první kruh nacvakává ze země, cesta strácí smysl. To už si pak člověk může rovnou vzít ten klacek sebou, nacvakat si ním i ostatní kruhy a do denícku si napsat Os (nektěré části Af, některé A2). Na druhou stranu jsem byl rád, že na vršku pyramidy stál Špajda. Druhý kruh se mi vyštípanej nezdál. Možná jsem i něco založil, ale nechci kazit víše zmíněný Os. Pak kus pěknýho lezení, co vyžral Majda.Stavění k pátému si užil Tatuš a žlábek zbyl na Žlábkového mága Zbyňďu (mag jako kouzelník). I rum u Tošováka zadrmo.. Parádní klasika.

ZDJĘCIA

Studničkův odkaz 10.11.2018 | 1192x
Hůďa

Studničkův odkaz 28.2.2018 | 2097x
Špajda

Studničkův odkaz 2.10.2016 | 2783x
cervo

Studničkův odkaz 2.10.2016 | 2956x
cervo

Studničkův odkaz 23.1.2010 | 3396x
lezecc

DROGI

Normalka. Royal Arches IXb  (19.8.1983) Královna Království (Adršpach) 2 komentarze (5.10.2010)zdjęcia - 3x
Fajne. Studničkův odkaz VIIIa (IXb)  (11.7.1965) Královna Království (Adršpach) 3 komentarze (28.2.2018)zdjęcia - 5x

MAPA

OKOLICA

Čarodějka — Čarodějná hůlka — Černý cikán — Houslařská — Kojná — Král — Mechová — Princ — Sluha — Střelci — Šašek

ZDJĘCIA

Royal Arches 5.10.2010 | 2861x
lezecc

Royal Arches 5.10.2010 | 3249x
lezecc

Royal Arches 4.5.2014 | 2849x
Jony


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.