CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Normalka. Rozporuprázdná VI  (Princezny — Království — Adršpach)

opis: Z náhorní strany pravou spárou na vnitřní pilíře. Rozporem k východní hraně, spárou a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 28.4.1974
autor: Stanislav Lukavský, P. Blahna
charakter: ręczna rysa | komin


wieża: Princezny, obwód: Království, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

9.7.2012 9:29:05 Jony Normalka.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
1.3.2014 18:55:49 jurakura Fajne.
My sme šli naši variantu uzoučkým komínem mezi těmi spárami na balkón mezi Princezny. Trošku hlemz ale dobré. Potem krátkou položenou širočinou, místy brala na sokola(větší bambula) na vnitřní pilíře do sedla(kruh-DOBRAT). Dobrat je důležité, protože rozporovým komínem přijde druhý kruh, od něj krátký odlez a následuje přepad do výlezového rajbásku. Tam mi lano tak třelo, že když sem přepadal,řval sem na miru ať povolí, a on že má metr prověs. Musel sem trochu zabrat. Pak najít nějaký chyt a si nahoře. Docela vklidu pro začátěčníky rozporáře, nebo se pletu? přece jen sem taky asi stále pískař začátečník. Zdá se mi že by šel i přeskok. skákal to někdo?
4.9.2016 22:40:14 datl@email.cz Normalka.
V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží. Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno \"Gouvernante\". V průvodci ani na webech které mě napadly (Lezec, Piskari, Skalní oblasti) jsem nic nenalezl... Žádná Guvernantka nikde v Království nefiguruje. Najde se znalec, který mi potvrdí že jde o východní vrchol Princezen nebo dovede určit o jakou věž šlo?
7.8.2020 11:17:22 Kuzma
Je to tak, druhý vrchol je znám pod názvem Komorná (Gouvernante). Dle stránek J. Brutschera na něj vede Stará cesta VIIa (VIIb).

ZDJĘCIA

DROGI

Normalka. Den černých stuh VIIc  (23.8.1986) Princezny Království (Adršpach) 0 komentarze ()
Normalka. Rozporuprázdná VI  (28.4.1974) Princezny Království (Adršpach) 4 komentarze (7.8.2020)
Normalka. Údolní VI  (8.6.1958) Princezny Království (Adršpach) 1 komentarz (9.7.2012)
Normalka. Údolní – Náhorní varianta V  (9.6.1958) Princezny Království (Adršpach) 0 komentarze ()

MAPA

OKOLICA

Bratranecká — Cimbuří — Černý cikán — Hurajda — Chrobáč — Jaruška — Kojná — Komrda — Kostka cukru — Král — Loskoták jeskynní — Místokrálík — Princ — Princátko — Pumprdlík — Slaninova — Sluha — Sudička — Šašek — Vosa

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.