CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Přízemní komplikace VIIIa  (Morový sloup — Město — Adršpach)

opis: Uprostřed SV stěny mělkou spárou a sokolíkem k 1. kruhu. Stěnou podél sokolíku (2. kruh) ke 3. kruhu a vpravo stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 6.6.1981
autor: Petr Mocek, K. Živný, J. Rymeš, A. Morávek
charakter: dülfer


wieża: Morový sloup, obwód: Město, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

27.5.2009 12:29:34 G Normalka.
Nechutně těžké, ale dobře odjištěné VIIIa. Těžké kroky nad zemí, nejtěžší krok mi přišel pod prvním kruhem. Případný pád je do dobré smyčky. Výlez stěnou ze sokolíka není taky zadarmo. Nedávám hvězdu jen kvůli hnoji, mechu a vlhkosti ve spárce. Lepší je cestu asi lézt až hnůj a mech uschne a vypadá.
23.6.2011 13:43:19 Alešák Fajne.
Když je cesta zrovna suchá, je to parádní lezení, nejprve mělká spára, pak sokolíky a nakonec rajbas. Skoro bych dal 2 hvězdy, ale i suchý lišejník trochu kazí dojem, takže hodnotím tak jak hodnotím. Nejtěžší je zved 2m pod 1.Q, ale smyc tam jde dost a jsou dobré.
28.5.2012 17:04:47 kopcolezec Fajne.
Vše podstatné napsáno výše. Já mám jen takovou historku. Mocan říkal, že když si onehdá snad Vagón stěžoval že to není VIIIa, tak se prý nasral. Vzal tři karabiny, ovázal se lanem kolem hrudníku a bosky to proběh :-D
10.2.2016 22:34:54 Staník Fajne.
"Klasická adršpašská cesta velmi příjemná pro lezce, kteří umějí dát žábu a smyčku" (Mocek) - tolik citace z knihy Pískaři. Skutečnost je taková, že k 1.Q se jedná o přerušovaný vytláčející sokolík a prstovku (s občasnou žábou), kde zakládání smyček není moc komfortní - špatně to stojí a není vidět na hnízda. Objektivně vzato "neumím moc žáby ani zakládat" :-) a v době našeho přelezu to bylo vlhké a zelené (posléze trochu úklidu). Od 1 Q. pěkné a technické lezení.
3.6.2018 18:37:41 cervo Bardzo fajne.
Dve hviezdy za predpokladu, že sú extrémne suché podmienky ako teraz. Navyše to niekto celkom pekne vyčistil (dík). Najvypečenejší je úsek pod 1.kruhom, čím ste k nemu bližšie, tým je to horšie... Oplatí sa asi namontovať tutové smyčky, ktoré ale následne dosť zavadzajú pri lezení. Špára pod 2.kruhom je v pohode a cvakanie istí tutová lanovica. Ťažké miesto je odlez od 2.kruhu a záverečná stienka nad 3.kruhom je už za odmenu.

ZDJĘCIA

Přízemní komplikace 3.6.2018 | 2618x
cervo

Přízemní komplikace 23.1.2010 | 3613x
lezecc

DROGI

Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze. Hádavá VIIc  (13.5.1967) Morový sloup Město (Adršpach) 1 komentarz (3.1.2010)
Normalka. Jedna pro mě VIIIb  (11.7.1992) Morový sloup Město (Adršpach) 0 komentarze ()
Normalka. Království malomocných VIIc  (10.7.1982) Morový sloup Město (Adršpach) 1 komentarz (2.7.2019)
Fajne. Přízemní komplikace VIIIa  (6.6.1981) Morový sloup Město (Adršpach) 5 komentarze (3.6.2018)zdjęcia - 2x

MAPA

OKOLICA

Sen (Kokšův sen) — Silwer — Adršpašská brána — Delikvent — Gilotina - Velká věž — Pařepa — Permoníček — Poradce — Rotvajlerka — Řepa — Sacramento — Sklerotnice — Skluzavka — Srpnová — Svatojánek — Sviňáček — Svině — Železná

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.