CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Nebeský den VIIIb  (Oltář — Panoptikum — Adršpach)

opis: Od JZ komínem na blok. Stěnou doleva za hranu, sokolíkem a spárou k 1. kruhu. Stavěním ze sedačky k římse, sokolíkem, stěnou 3 kruhy a po hraně na vrchol.
data pierwszego wejścia: 1.8.1982
autor: Petr Blahna, Jiří Čejka, a Petr Skalka
charakter: ściana


wieża: Oltář, obwód: Panoptikum, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

1.6.2009 22:05:43 lezecc Fajne.
Nebeský den je jednou z CEST který si člověk zapamauje na hodně dlouhou dobu.Dobrodružství začína už hned na začátku kdy se člověk překulí do neznáma za hranu a vaši spolulezci jen můžou hádat co se tam děje,ale troška síly a sem tam smyčka dělají dobrou společnost a hlavně je to jen malá příprava na to co bude nadcházet.Stavění u prvního kruhu je krásnou podívanou pro diváky a velkým dobroudružstvím pro zůčastněné, obvzlášt pro člověka na vršku pyramidy.Postavení jsem musel chvilku vydýchat než jsem se odhodlal pohnout krásnou stěnou k dalšímu kruhu.Po té následuje krásná technická pasáž která člověka doprovodí až na hranu ke 4 kruhu.Na poslední úsek cesty je dobré nechat si v zásobě ještě trošku odvahy,morálu a síly a pak už v cestě k nebesům nic nestojí.Nebeský den je CESTA která řádně prověří touhu dostat se na vrchol ve všech směrech a je bezespru velkým mistrovským dílem výše zmíněných autorů.
3.6.2009 9:18:19 Jony Fajne.
Velká cesta. Nedá nic zadarmo. A stavění nemá daleko k Cirkusu :).
4.6.2009 8:55:59 Hans Fajne.
Dostat se k prvnímu kruhu je zajímavý. Pak ještě lepší je stavění od něj. Když jsme s Jonym vystavěli Káju do římsy, kam tak tak dosáhnul, tak jakmile se jakžtakž chytil, tak jsme se oba uklidili dolů ke kruhu a krčili se tam s očekávaním, zda Kája odleze nebo nás tam přizabije. Chudák Kája se jakžtakž srovnal a když se podíval dolů a viděl, jak se kus pod ním krčíme u kruhu, tak pochopil, že mu nezbyde nic jínýho než to vylézt, protože my ho už sundávat nehodláme :)
4.6.2009 18:43:39 lezecc
pocity stavěčů a stavějícich se koukám shodují ve všem:)
20.4.2010 9:36:56 jhavelka@mkinet.cz Normalka.
Díky za fotky a komentáře, kdysi jsme to stavěli ve dvou a teď už vím proč to bylo tak hustý.

ZDJĘCIA

Nebeský den 1.6.2009 | 2026x
lezecc

Nebeský den 1.6.2009 | 1907x
lezecc

Nebeský den 1.6.2009 | 1893x
lezecc

Nebeský den 1.6.2009 | 1976x
lezecc

DROGI

Normalka. Náboženská VIIc  (13.9.1987) Oltář Panoptikum (Adršpach) 1 komentarz (28.7.2009)
Fajne. Nebeský den VIIIb  (1.8.1982) Oltář Panoptikum (Adršpach) 5 komentarze (20.4.2010)zdjęcia - 4x
Normalka. Sestupová II  (0.0.0000) Oltář Panoptikum (Adršpach) 0 komentarze ()

MAPA

OKOLICA

Boubel — Boubelka — Cirkus — Cirkusácká stěna — Hladová zeď — Hurdiska — Kostel — Labyrint — Mik — Papouščí brána — Rudá kápě — Schovanka — Šapitó — Šejk — Šlechtic — Uprchlík

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.