CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Kouzelná VIIb  (Čarodějka — Království — Adršpach)

opis: Od SZ komínem a spárou na pilíř. Překrokem do spáry a tou k 1. kruhu. Stavěním ze sedačky a v římse doprava na balkon. Žlabem ke 2. kruhu a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 13.10.1962
autor: Karel Hauschke, J. Farkaš
charakter: ściana | topór | komin


wieża: Čarodějka, obwód: Království, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

20.8.2009 18:11:17 lezecc Fajne.
Zase jedna z Kokšových "krásných" cest.Širočinka k prvnímu kru se leze celkem fajn jde o to do ní nalízt. A cose týče stavění, v jeho přelezu není moc velká potíž, stačí jeden švihovější krok a jde to jak po másle.Žlab ke 2 kruhu už je lahůdka na zahřátí.Cvaknutím 2 kruhu už nic nebrání cestě k nebesům.
13.9.2009 15:38:03 Alešák Fajne.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
27.8.2010 15:41:18 velbloud Normalka.
Klíčové místo - překrok do širočiny a prvích pár temp.
4.6.2014 22:21:10 zoban Fajne.
horní část od police nahoru je dost zarostlá, kartáč se hodí
19.7.2015 18:58:37 hans1996 Fajne.
2.10.2016 19:15:16 cervo Fajne.
Kto má rád Kokšove širočinky, tak super cesta. Myslím, že nepríjemný krok bol hneď v úvodnom komíniku cez previs (nad previsom tutová bambula), a potom hodiny na pilieri. Nález do širočiny lepší ako vypadá, opatrne pod kruhom trochu horšie sa cvaká. S tým stavaním si nie som úplne istý, pretože akonáhle človek cvakne kruh, sadne si a chytí sa o meter vyššie, už to celkom čisté nie je... Akýkolvek iný spôsob prelezu asi za VIIb nebude. Z balkónu nepríjemný krok do žlábku a "tradá" ku 2.kruhu. Sú tam myslím aj nejaké hodiny, ale asi nič neriešia. Nad druhým kúsok otvorenej žaby a ľahká stienka. Asi dobrá podmienka ale mali sme to celkom čisté.
30.8.2020 20:45:32 nosicek Fajne.
Mě se to moc líbilo. Super cesta na krásnou věž. Před nepříjemným převiskem na konci komína jde nahodit dobrá bambule. Nález do spáry pro dlouhány lehčí, jak se tam naleze, tak už tam neni žádný problém, pořád hluboko žába až na konec spáry, kde to udělá žlábek a kruh je (nově přetlučený) asi metr od spáry, v mém podání za zády, takže nepříjemná otočka, při které to chce nevypadnout. Přelez stavění jak píše Cervo. S balkonu krásný žlábek, kde zmiňované hodiny určitě řeší trochu nepříjemný přelez do druhého žlábku.

ZDJĘCIA

DROGI

Normalka. Abraka-dabraka IXa  (1.8.1998) Čarodějka Království (Adršpach) 0 komentarze ()
Fajne. Kouzelná VIIb  (13.10.1962) Čarodějka Království (Adršpach) 7 komentarze (30.8.2020)

MAPA

OKOLICA

Čarodějná hůlka — Černý cikán — Houslařská — Král — Královna — Mechová — Princ — Sluha — Šašek — Věž tří Meltů

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.